معرفی ۷ ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال ۲۰۱۹

معرفی ۷ ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال ۲۰۱۹

مشخصات مقاله

معرفی ۷ ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال ۲۰۱۹

معرفی 7 ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال 2019

Best A/B Testing Tools for 2019

ابزارهای تست A/B

 

هر شرکت مجموعه ای از مشتریان خاص خود را با سلایق مختلف دارد و نمی توان یک فرمول ثابت و مشخص برای دیزاین بهینه وب سایت آنها، محتوای جذاب و ترغیب کننده یا تولید محصولات مناسب مشتریان هر کدام از این شرکت ها ارائه کرد.

به منظور فهمیدن اینکه مشتریان یک شرکت خاص از چه محصولات یا محتوایی در سایت استقبال می کنند و چه دیزاینی باعث رضایت بیشتر آنها می شود باید متوجه شوید مشتریان آن شرکت چه محصول/سرویس/دیزاین/محتوا را ترجیح می دهند.

ما در این مقاله از “محتوابان” 7 ابزار بازاریابی محتوا را معرفی خواهیم کرد که می توانند به شما در بهینه سازی وب سایت، محصول/سرویس و محتوای سایت کمک کنند.

 

بهترین ابزارهای طراحی و اجرای تست A/B:

VWO

Optimizely

Omniconvert

Crazy Egg

AB Tasty

Freshmarketer

Convert

 

1- VWO:

VWO

رتبه VWO از نظر G2Crowd (4.2 از 5 – از 130 رای)

 

ابزار VWO برای انجام تست A/B توسط حدود 4500 برند تجاری مانند: eBay و Target و Virgin Holidays مورد استفاده است و VWO توسط این برندها مورد اعتماد قرارگرفته است.

VWO ابزار تست A/B و پلتفرم بهینه سازی نرخ تبدیل (CR: Conversion-Rate) است که توسط برندهای تجاری معتبری مورد استفاده می باشد.

VWO امکان پیاده سازی تست A-B ، تست URL مجزا و… را در یک محیط Drag & Drop برای کاربران فراهم می کند. برای ارزیابی کارایی تست های مذکور، vwo یک داشبورد گزارش دهی قدرتمند را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

VWO همچنین شامل SmartStats می باشد که امکان اجرای سریع تر تست ها، کنترل بیشتر روی تست ها و در نتیجه رسیدن به نتایج دقیق تر در تست ها را فراهم می کند.

 

2- Optimizely:

Optimizely

رتبه Optimizely از نگاه G2Crowd (4.3 از 5 – از 104 رای)

 

Optimizely یک پلتفرم آزمایشی دیجیتال است که برای بازاریابی تجاری (Enterprise Marketing)، محصول (Product) و تیم های مهندسی بکار می رود. با استفاده از امکانات ابزار Optimizely می توان تست های مختلفی را بطور همزمان روی یک صفحه وب سایت اجرا کرد.

Optimizely همچنین امکان تست جنبه های مختلف را فراهم می کند. مانند: کمپین، منطقه جغرافیایی، دستگاه و مرورگر کاربر و…

 

3- Omniconvert:

Omniconvert

رتبه OmniConvert از نگاه G2Crowd (4.5 از 5 – از 47 رای)

 

پلتفرم دیگری که برای بهینه سازی نرخ تبدیل یا CR بکار می رود OmniConvert است که شامل تست AB یا A/B Testing نیز می باشد. تست AB در ابزار OmniConvert قابلیت اجرا را در تمام دستگاه های دسکتاپ، تبلت و موبایل دارد.

وب سایت Omniconvert با ترکیب سگمنت های مختلف (در حدود 40 مورد مانند: منطقه جغرافیایی، منبع ترافیک ورودی، رفتار کاربران و…) با ابزار تست A/B می تواند در بهبود تجربه کاربری یا UX سایت، ویژگی های محصولات/سرویس ها، تولید محتوای بهینه و غیره کمک کند. بنابراین اگر شما در یک کمپانی کوچک یا متوسط فعال هستید، ابزار OmniConvert می تواند گزینه مناسبی برای انجام تست AB باشد.

 

4- Crazy Egg:

Crazy Egg

رتبه Crazy Egg از نگاه G2Crowd (4 از 5 – از 28 رای)

 

CrazyEgg نرم افزاری است برای بهینه سازی وب سایت که شامل ابزار تست A/B ، Heat-Map و ابزارهای تست Usability می باشد. ابزار تست A/B در Crazy egg به کاربران امکان تست ورژن های مختلف یک صفحه وب را می دهد.

بدون اینکه دانش کدنویسی داشته باشید توسط Crazy Egg می توانید تست A/B را طراحی و اجرا کنید و این ابزار بطور اتوماتیک ترافیک سایت را به ورژن بهینه تر صفحه وب ارسال می کند. اگر شما برای یک شرکت کوچک کار می کنید، توصیه می شود از Crazy Egg برای اجرای تست AB بهره ببرید.

 

5- AB Tasty:

رتبه AB Tasty از نگاه G2Crowd (4.4 از 5 – از 25 رای)

 

ابزار AB Tasty توسط برندهای معتبری مانند: Sephora ، Ugg و Carrefour مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع AB Tasty یک نرم افزار بهینه سازی نرخ تبدیل (Conversion-Rate) است که شامل تست A/B ، آنالیز داده ها و بازاریابی دیجیتال می باشد.

توسط AB Tasty می توان تست های A/B ، قیف یا Funnel و Split را انجام داد. همچنین می توان فاکتورهای مختلفی را در تست های مذکور دخالت داد. مانند: منطقه جغرافیایی بازدیدکنندگان، URL ، آب و هوا و…

AB Tasty می تواند نتایج تست ها را بصورت زنده (real time) نمایش دهد و اگر شما کسب و کاری در مقیاس متوسط دارید AB-Tasty می تواند گزینه مناسبی برای ایجاد تست a/b باشد.

 

6- FreshMarketer:

FreshMarketer

رتبه FreshMarketer از نگاه G2Crowd (4.5 از 5 – از 24 رای)

 

FreshMarketer نرم افزاریست برای بهینه سازی نرخ تبدیل کاربران وب سایت که شامل دو ابزار A/B Testing و Split Testing می باشد. ابزار تست A/B که در Fresh-Marketer وجود دارد می تواند تجربه کاربران را تست، هدف گذاری و اعتبارسنجی کند و اینکارها را به کمک سرویس گوگل آنالیتیکس انجام می دهد. همچنین FreshMarketer این قابلیت را دارد که میزان درآمد و فروش وب سایت را در هر یک از این تست ها ارزیابی کند.

بخش Split Testing ابزار FreshMarketer می تواند ورژن های مختلف از URL صفحه وب را تست کند و هرکدام از این URL ها که بازخورد و کارایی بیشتری داشت را روی صفحات اصلی سایت اجرا کند. همچنین می تواند میزان تاثیر و کارآمدی طرح قالب وب سایت را توسط قابلیت Heat Map بسنجد.

بنابراین اگر بیزینس کوچکی دارید، FreshMarketer می تواند گزینه مناسبی برای اجرای AB Testing باشد.

 

7- Convert:

Convert

رتبه Convert از نگاه G2Crowd (4.7 از 5 – از 21 رای)

 

ابزار Convert توسط برندهای معتبری مانند Sony ، Unicef و Jabra مورد استفاده است. Convert یک نرم افزار شخصی سازی وب سایت است که شامل ابزارهای گوناگونی مانند: A/B Testing و Split Testing و Multipage Experiment می باشد.

نرم افزار Convert همچنین دارای ابزار سگمنت بندی یا Segmentation می باشد که می توان توسط آن کاربران را بر اساس تاریخچه رفتارشان (user historical behavior) ، کوکی (cookie) و رویدادهای جاوا اسکریپتی تقسیم بندی کرد.

Convert قابلیت ارائه گزارش کامل و جامع را دارد که میزان کارایی تست های انجام شده را بر اساس فاکتورهای زیادی (مانند: نرخ کلیک یا CTR: Click through rate و میزان بازگشت سرمایه یا return-on-investment) نمایش می دهد.

Convert براحتی می تواند با ابزارهای third-party مانند وردپرس، shopify و hubspot تعامل داشته باشد. در نهایت باید گفت Convert برای کسب و کارهای آنلاین در مقیاس کوچک (Small Business) مناسب می باشد.

 

منبع: https://blog.hubspot.com

5/5 (1 نظر)

اطلاعات مقاله

معرفی ۷ ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال ۲۰۱۹

فرم ارسال دیدگاه درباره

معرفی ۷ ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال ۲۰۱۹

دیدگاه کاربران درباره

معرفی ۷ ابزار مهم و کاربردی تست A/B در سال ۲۰۱۹

دیدگاهی وجود ندارد