بهترین منابع آموزش سئوی وب‌سایت

بهترین منابع آموزش سئوی وب‌سایت

مشخصات مقاله

بهترین منابع آموزش سئوی وب‌سایت

بهترین منابع آموزش سئوی وب‌سایت

10 Best SEO Resources to Bookmark

بهترین منابع یادگیری سئوی وب سایت

10 مورد از بهترین منابع یادگیری سئوی وب سایت

لزوم بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو:

در این روزها، هر کسب و کاری به یک وب سایت برای ارائه و معرفی محصولات و خدمات موردنظر خود نیاز دارد. کاربران اینترنت، عمدتا به سه طریق وارد یک وب سایت می شوند: جستجو در موتور جستجوی گوگل، وارد کردن آدرس مستقیم وب سایت در مرورگر و لینک های موجود در شبکه های اجتماعی. اکثر کاربران به روش اول از وب سایت ها بازدید می کنند یعنی با سرچ کلمه یا عبارت موردنظر خود در گوگل. برای اینکه بتوانید محصولات یا خدمات کسب و کار خود را در معرض دید کاربران قرار دهید، وب سایت شما باید در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل و رتبه های بالا قرار بگیرد. به این منظور باید وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد و یا به بیان دیگر سئوی بالایی داشته باشد. (SEO:Search Engine Optimization)

اما بسیاری از مدیران وب سایت ها نمی دانند از کجا باید شروع کنند و کدام منبع می تواند برای یادگیری سئو (Learning SEO) معتبر و مفید باشد. وب سایت های بسیار زیادی در زمینه سئو (SEO) مطلب نوشته اند و مقالات مختلفی در این زمینه در سرتاسر اینترنت وجود دارد. اما اکثر آنها قابل اعتماد نیستند و تنها تجربه شخصی خود را در مورد سئو بیان کرده اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با 10 منبع معتبر و مفید در زمینه یادگیری بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو (سئو:SEO) آشنا کنیم.

1- وب سایت Moz:

 

وب سایت Moz

آموزش سئوی سایت در وب سایت Moz:

وب سایت معتبر Moz علاوه بر اینکه ابزارهایی را در زمینه آنالیز سئوی وب سایت و مارکتینگ دارد، آموزش های مختلف و مفیدی در زمینه سئو را در اختیار مدیران وب سایت ها قرار می دهد. مانند مقاله آموزش سئو برای مبتدیان.

این آموزش به 10 بخش تقسیم شده است. این مقاله بطور اساسی و پایه ای، مدیران وب سایت ها را با مفهوم سئو (SEO) و دلایل بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو (بویژه گوگل) آشنا می کند. در بخش های آخر این آموزش، بتدریج مباحث پیچیده تری مطرح می شود مانند اینکه چه عواملی برروی نتایج جستجو تاثیر دارد و چگونه می توان کارهای انجام شده برای سئوی سایت مان را رهگیری کنیم.

آموزش های مطرح شده در وب سایت Moz بسیار ساده و قابل فهم می باشند و بصورت کامل مباحث توضیح داده شده است و در هر بخش نیز دارای تمریناتی می باشد تا بتوانید تکنیک های یادگرفته شده را پیاده سازی کنید.

2- گوگل (Google):

 

گوگل (Google)

دستورالعمال‌های گوگل در زمینه بهینه سازی وب سایت:

از آنجائیکه رتبه الکسای وب سایت گوگل چندین سال است که یک می باشد، مسلما دستورالعمل های ارائه شده توسط این وب سایت در زمینه سئو می تواند مرجع مناسب و معتبری برای یادگیری SEO باشد. بطور کلی گوگل منابع مهمی برای بهینه سازی وب سایت ها در اختیار مدیران آنها قرار می دهد. مقالاتی نظیر: اقدامات لازم برای داشتن یک سایت Google-Friendly و یا آیا وب سایت شما به سئو نیاز دارد؟ در مستندات گوگل وجود دارد که می توانند مدیران وب سایت ها (Webmasters) را در راه بهینه سازی وب سایت شان کمک کنند. علاوه بر این، نسخه pdf مقاله آموزش سئو برای مبتدیان نیز بصورت رایگان قابل دانلود است. این pdf ارزش صرف وقت را برای یادگیری دارد. اگر شما واقعا می خواهید بصورت حرفه ای وب سایت خود را بهینه سازی کنید. در مقاله آموزشی گوگل مواردی برای کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل (در اسکرین های موبایل و دسکتاپ) بیان شده است.

در صورتی که pdf فوق را دانلود و مشاهده نمودید و خواستید اطلاعات بیشتری درباره سئوی وب سایت کسب کنید، به بخش یادگیری Webmaster گوگل مراجعه نمائید. با مطالعه آموزش های واقع در این مقالات، می توانید صفحاتی طراحی کنید که Search-Friendly باشند.

3- Search Engine Land:

 

Search Engine Land

فاکتورهای موفقیت در سئوی وب سایت:

همانند وب سایت Moz ، وب سایت Search Engine Land نیز بصورت بخش بندی (chapter) می باشد. یکی از مواردی که در این وب سایت مورد بررسی قرار می گیرد، نحوه جلوگیری از اسپم شدن وب سایت می باشد و اقداماتی که نباید در راستای بهینه سازی وب سایت انجام دهیم.

طبق وب سایت SearchEngineLand جدول فاکتورهای موفقیت در سئوی وب سایت بصورت زیر می باشد:

SearchEngineLand

4- DistilledU:

 

DistilledU

آژانس بازاریابی آنلاین Distilled:

Distilled یک آژانس بازاریابی آنلاین (Online Marketing Agency) است که از سال 2012 در زمینه آموزش مدیران وب سایت ها برای Search Marketing فعال می باشد. برخلاف سایر منابع یادگیری سئو که در این مقاله معرفی می کنیم، خدمات Distilled رایگان نمی باشد و به ازای هر ماه 40 دلار و سالیانه 396 دلار هزینه خواهد داشت. اما برای شروع کار و تست، می توانید یک اکانت دمو بسازید. در صورتی که مشکل بودجه ای ندارید، توصیه می شود از عضویت پولی این وب سایت استفاده کنید. در اینصورت امکانات فراوانی در اختیار شما قرار می گیرد که هم برای افراد مبتدی و هم Intermediate می تواند مفید باشد.

5- HubSpot:

 

HubSpot

خدمات وب سایت HubSpot در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو:

در وب سایت HubSpot ابزارها و امکاناتی برای بازاریاب ها (Marketer) فراهم شده است. از آنجائیکه در این روزها سئو (SEO) بخش مهمی از بازاریابی (Marketing) می باشد، ترجیح داده شده است منابع و آموزش هایی در زمینه سئوی وب سایت ها در این وب سایت (HubSpot) عنوان شود.

علاوه بر ابزارهای سئو که جزئی از محصولات و خدمات وب سایت HubSpot می باشد، مقالاتی در زمینه یادگیری SEO نیز در دسترس مدیران و طراحان وب سایت قرار گرفته است. بعنوان مثال مقاله “افزایش ترافیک وب سایت در 30 روز” و “On-Page SEO Template

سه مقاله مهم وب سایت HubSpot برای آموزش سئوی وب سایت، بصورت زیر می باشند:

6- ViperChill:

 

مطالعه مقالات آموزشی ViperChill در زمینه سئو:

هنگامیکه برای اولین بار وب سایت ViperChill را مشاهده می کنید، با یک وب سایت ساده و متنی مواجه می شوید. در این وب سایت برخلاف سایر وب سایت های لیست 10گانه این مقاله، آموزش های Point-to-Point ارائه نمی شود. اما بلاگ این وب سایت، دارای مقالات متنوع و مفید در زمینه آموزش سئو می باشد. انواع مقالاتی که در این وب سایت وجود دارد هم بصورت Case-Study می باشند و هم How-To. سطوح آموزشی این مقالات نیز متفاوت می باشد. هم افراد مبتدی (Beginners) و هم افرادی که وارد مراحل پیچیده تری از بهینه سازی وب سایت شان شده اند، وب سایت ViperChill می تواند مفید باشد.

7- SEO auv (ImFromTheFuture):

 

SEO auv (ImFromTheFuture)

استفاده از SEO auv برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب:

یکی از آیتم های تاثیرگذار و مهم در سئوی وب سایت، مبحث کلمات کلیدی (Keywords) می باشد. انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای مطالب یک وب سایت بسیار اهمیت دارد و استراتژی کلی وب سایت در آن بی تاثیر نیست.

برای تعیین و انتخاب کلمات کلیدی مناسب، می توانید به مقاله “جستجوی کلمات کلیدی مناسب برای بهینه سازی وب سایت” مراجعه نمائید. این مقاله، درباره توسعه های اخیر در دنیای سئو صحبت می کند و تاثیر آن بر کلمات کلیدی را بررسی می کند. همچنین در مقاله مذکور، نحوه انجام یک تحقیق مناسب برای یافتن کلمات کلیدی بهینه برای وب سایت را یاد می گیریم.

8- ahrefs Blog:

 

ahrefs Blog

مطالعه مقالات وب سایت ahrefs:

مقالات وب سایت ahrefs تاکید زیادی بر مفهوم backlinks یا inbound links دارند. لینک هایی که از یک صفحه به صفحات دیگر اشاره دارد. Ahrefs منبع غنی برای یادگیری سئو (SEO) می باشد. یکی از مقالات مهم و جالب این وب سایت در مورد تکست لینک ها (Anchor Text) می باشد. همانطور که از عنوان این مقاله مشخص است، در مورد anchor text لینک های وب سایت بطور عمیق و مفهومی صحبت می شود. Anchor text قسمتی از یک لینک است که کاربر مشاهده می کند. بعنوان مثال، Anchor Text لینک زیر My Link می باشد:

<a href=”www.Mohtavaban.com” >My Links</a>

در نتیجه هر اندازه وب سایت های بیشتری با کلمه My Links به وب سایت شما لینک داده باشند، گوگل بیشتر متقاعد می شود که وب سایت شما را با این کلمه ایندکس کند و رتبه بهتری به آن در نتایج جستجوی خود نسبت دهد. درک دلایل اهمیت anchor text در سئوی وب سایت، می تواند پیچیده و حرفه ای و در عین حال مهم باشد.

9- MatthewBarby.com:

 

MatthewBarby.com

19 نکته مهم در زمینه سئو:

در مقاله “نکات و ترفندهای عملی سئو برای افزایش ترافیک وب سایت” از وب سایت MatthewBarby.com 19 نکته در زمینه سئو بیان شده است که عناوین آنها بصورت زیر است:

Rank in the Featured Snippet

Link Reclamation

Community Hijacking

Acquiring an Existing Website

Boost Underperforming Content

Competitor Link Analysis

Questions From Your Buyer Persona

Transcribe Your Video Content

Get a Column

Republishing Old Content

Run Co-Marketing Campaigns

Consolidate Cannibalising Content

Link to Influencers

Build a Linkable Asset

Press Request Alerts

Expert Roundups

Topic Clusters

Seeding Promotion of Big Content

Influencer Platforms

 

هر کدام از این عناوین، لینک می باشند که می توانید با کلیک بر روی هریک، آن بخش دلخواه را مطالعه کنید. یکی دیگر از مزایای مقالات Barby اینست که درباره اطلاعات اشتباهی که در زمینه سئو وجود دارد نیز آگاهسازی می کند. در هر مقاله از وب سایت مذکور، خلاصه ای از مقاله نیز آورده شده است که در صورت کمبود زمان، می توانید ابتدا این خلاصه را مطالعه کنید.

10- Cranberry Radio’s SEO 101:

 

Cranberry Radio's SEO 101

آموزش سئو بصورت پایه‌ای:

برخی اوقات نیاز است تا آموزش سئو را از پایه (Basics) فرا بگیریم. به همین دلیل است که ما به وب سایت Cranberry Radio SEO 101 علاقه مندیم. این وب سایت شامل یک سری پادکست (podcasts) می باشد که مفهوم سئو (SEO) را از پایه و ابتدا آموزش داده اند. عناوین آموزشی متنوعی در این وب سایت وجود دارند: از Keyword Planning تا آخرین آپدیت الگوریتم های گوگل.

منبع: https://blog.hubspot.com

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

بهترین منابع آموزش سئوی وب‌سایت

فرم ارسال دیدگاه درباره

ابزارهای رایگان و ناشناخته سئوی وب‌سایت

دیدگاه کاربران درباره

ابزارهای رایگان و ناشناخته سئوی وب‌سایت

دیدگاهی وجود ندارد