معرفی ۱۴ منبع رایگان آموزش سئوی وب سایت

معرفی ۱۴ منبع رایگان آموزش سئوی وب سایت

مشخصات مقاله

معرفی ۱۴ منبع رایگان آموزش سئوی وب سایت

معرفی بهترین وب‌سایت‌های آموزش سئو

Best SEO Blogs & Websites

معرفی بهترین وب‌سایت های آموزش سئو

معرفی 14 منبع آموزشی سئو

استانداردهای سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (SEO) بطور مداوم در حال تغییر می باشند. الگوریتم موتورهای جستجو همانند شبکه های اجتماعی (Social Medias)، بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) و حتی هوش مصنوعی (AI) حال پیشرفت می باشد. این الگوریتم ها بر روی فاکتورهایی مانند: PA: Page Authority، CTR: Click Through Rate و Localization تمرکز دارند.

لزوم بروز بودن اطلاعات افراد سئوکار:

بعنوان یک سئو کار حرفه ای شما باید از آپدیت الگوریتم های گوگل (و سایر موتورهای جستجو) مطلع باشید. بنابراین قصد داریم در این مقاله، وب سایت هایی را معرفی کنیم که می توانند بعنوان یک مرجع شما در زمینه سئو راهنمایی کنند و آپدیت های احتمالی هر الگوریتم را اعلام کنند:

1- بلاگ MOZ:

وبلاگ Moz یکی از شاخص ترین و بهترین وب سایت های آموزشی سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد و نیز شامل مقالات کاربردی در زمینه سئو می باشد. متخصصین MOZ روزی یک مقاله در زمینه سئو در سایت MOZ منتشر می کنند تا دانش شما را در زمینه بهینه سازی و دیجیتال مارکتینگ بروز نگه دارند.

بلاگ MOZ

2- Neil Patel:

نیل پاتل (Neil Patel) و تیم حرفه ای او که شامل متخصصین زبده و کاربلد مارکتینگ می باشند، آخرین اخبار و دانش روز دنیا را در رابطه با مباحث مارکتینگ (به ویژه مبحث سئو) را در اختیار کاربران قرار می دهند.

3- Search Engine Land:

سرزمین موتور جستجو (Search Engine Land) یکی از وبلاگ هایی است که بطور عمیق مباحث Search Marketing را شرح داده است.

Search Engine Land

4- Search Engine Journal:

از لینک سازی (Link Building) تا آخرین آپدیت الگوریتم های گوگل در این وب سایت یافت می شود. Search Engine Journal تاکتیک ها و اخبار مرتبط با صنعت بازاریابی جستجو (Search Engine Industry) را برای کاربران نمایش می دهد.

Search Engine Journal

5- Search Engine RoundTable:

برای مشاهده جزئیات مباحث سئو و موتورهای جستجو و بحث و گفتگو در این زمینه، این وب سایت می تواند مفید باشد.

Search Engine RoundTable

6- SEMrush Blog:

بلاگ SEMrush آخرین مباحث و آپدیت های سئو و بهینه سازی را در مقالات خود جای داده است و پیشنهادها و توصیه های کاربردی و مفیدی در این زمینه به کاربران ارائه می کند. تنوع مقالات این وب سایت زیاد است. مانند: سئوی جستجوی صوتی (Voice Search)، توسعه اپلیکیشن (App Development) و شبکه های اجتماعی.

7- SEO Book:

برای مشاهده و آنالیز آخرین ابزار سئو و نیز تحلیل تغییرات موتورهای جستجو، از وب سایت SEO Book بازدید کنید.

SEO Book

8- Tubular Insights:

وب سایت Tubular Insights برای افرادی مفید است که بخواهند تاثیرات ویدئو را در بازاریابی دیجیتال درک و آنالیز کنند.

Tubular Insights

9- Yoast:

بلاگ یاست (Yoast Blog) شامل مقالات و آموزش های مورد نیاز جهت بهینه سازی و سئوی وب سایت می باشد. علاوه بر سئو، در زمینه بهبود تجربه کاربری (UX: User Experience) نیز فعال می باشد.

10- Distilled Blog:

تیم Distilled که در زمینه Digital Marketing فعال می باشند، مباحث بازاریابی دیجیتال را از دیدگاه سئو SEO مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.

Distilled Blog

11- GeoLocalSEO:

اگر جستجوی موبایل و محلی (Local and Mobile) برای شما مهم و جذاب است، بلاگ GeoLocalSEO ارائه دهنده ترفندها و نکات مربوط به بهینه سازی موبایل می باشد که می تواند برای شما جالب و کاربردی باشد.

GeoLocalSEO

12- Google Webamster Central blog:

وقتی در صنعت Search Marketing کار می کنید، شما باید بدانید موتورهای جستجو چگونه کار می کنند و چکاری انجام می دهند. بلاگ Webmaster Central شرکت گوگل مقالاتی ارائه می دهد که باعث بینش عمیق تر کاربران نسبت به الگوریتم های موتور جستجوی گوگل و نیز آپدیت آنها می شود.

Google Webamster Central blog

13- Content Marketing Institute:

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یکی از مباحث اساسی سئوی وب سایت می باشد. موسسه بازاریابی محتوا (CMI: Content Marketing Institute) مرجعی است که کاربران می توانند از مقالات آموزشی آن بهره ببرند و نیز تجربیات خود را با سایر همکاران و اعضاء سایت به اشتراک بگذارند و سوالات خود را مطرح کنند.

Content Marketing Institute

14- Search Engine Watch:

بلاگ فوق که دارای چندین نویسنده می باشد توسط تعداد زیادی از خوانندگان و کاربران توصیه شده است و گستره وسیعی از مباحث یازاریابی موتورهای جستجو (Search Engine Marketing) را شامل می شود.

Search Engine Watch

»»» مطالعه مقاله بهترین منابع آموزش سئوی وب سایت توصیه می شود.

منبع: https://blog.hubspot.com

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

معرفی ۱۴ منبع رایگان آموزش سئوی وب سایت

فرم ارسال دیدگاه درباره

آموزش بهینه سازی یا سئوی وب سایت های تک صفحه ای

دیدگاه کاربران درباره

آموزش بهینه سازی یا سئوی وب سایت های تک صفحه ای

دیدگاهی وجود ندارد