معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال ۲۰۱۹

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال ۲۰۱۹

مشخصات مقاله

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال ۲۰۱۹

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال 2019

Best Video Formats for 2019

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال 2019

شما بعنوان یک بازاریاب ویدئویی احتمالا می دانید که هیچ راه میانبری برای تولید ویدئوهای جذاب و مفید وجود ندارد. به همین ترتیب نمی توان یک فرمت ویدئویی مشخصی را بعنوان بهترین فرمت ویدئو معرفی کرد و آن را در تمام پلتفرم ها و دستگاه ها مورد استفاده قرار داد. ما در این مقاله قصد داریم 6 فرمت رایج و مفید ویدئو را معرفی و موارد استفاده هریک را بیان کنیم.

 

6 فرمت رایج و کاربردی ویدئو در سال 2019:

 

1- MP4:

اکثر پلتفرم ها و دستگاه های دیجیتال از فرمت mp4 پشتیبانی می کنند و می توان گفت .mp4 رایج ترین فرمت یا پسوند ویدئو در جهان می باشد. MP4 می تواند موارد مختلفی را ذخیره کند. مانند: فایل های ویدئویی، فایل های صوتی، متنی و تصاویر. علاوه بر این، در فرمت MP4 می توان حجم ویدئو را پایین آورد بدون اینکه کیفیت ویدئو کاهش یابد.

2- MOV:

فرمت MOV توسط شرکت Apple معرفی و توسعه داده شده است. فرمتی است که بطور اختصاصی برای نرم افزار QuickTime Player ایجاد شده است. اما از آنجا که یک نسخه از نرم افزار Quick Time برای ویندوز تولید شده، این فرمت با سیستم عامل ویندوز هم سازگاری دارد. فرمت ویدئویی mov می تواند فایل های video ، audio و text را در خود ذخیره کند اما با توجه به اینکه این فرمت کیفیت بالایی دارد حجم فایل های mov بطور قابل ملاحظه ای بالا می باشد.

3- WMV:

WMV

فرمت WMV توسط شرکت مایکروسافت معرفی شد. بنابراین مخاطبان این فرمت می توانند ویدئوها را در نرم افزار Windows Media Player مشاهده کنند. اما اگر شما از سیستم عامل MAC استفاده می کنید می توانید برای نمایش فایل های ویدئویی wmv ، نرم افزار WMV Player را روی مک نصب کنید. از طرف دیگر، دقیقا مشابه فرمت MOV ، فایل های ویدئویی با فرمت WMV کیفیت بالایی دارند اما به اندازه MOV حجم شان بالا نیست.

4- FLV:

FLV

فرمت FLV بطور اختصاصی برای استفاده در Adobe Flash Video Player طراحی شده است. پسوند flv یکی از محبوب ترین و رایج ترین فرمت های ویدئو می باشد که تقریبا تمام مرورگرها و اکثر پلتفرم های دیجیتال می توانند آن را پخش کنند. اگر کاربران بخواهند ویدئوهای زیادی را در پلتفرم های آنلاین مانند یوتیوب منتشر کنند بهترین فرمت flv می باشد. حجم ویدئوهای FLV معمولا پایین می باشد و سایر کاربران می توانند براحتی آنها را دانلود کنند. تنها نقطه ضعف فرمت FLV عدم سازگاری با سیستم عامل IOS و برخی دیگر دستگاه های موبایل می باشد.

5- AVI:

AVI

یکی از قدیمی ترین فرمت های ویدئویی Avi می باشد که شرکت مایکروسافت اولین بار در سال 1992 آن را معرفی کرد. بنابراین بدلیل قدمت و پیشینه فرمت avi ، تمام مرورگرهای مدرن، دستگاه ها و پلتفرم ها، سیستم عامل ها (windows-linux-mac) از آن پشتیبانی می کنند. اگرچه فرمت avi بدلیل کیفیت بالایی دارد حجم بالایی هم دارد که باعث می شود کاربران بیشتر از اینکه مایل به دانلود یا آپلود آن در پلتفرم های آنلاین ویدئو باشند می خواهند آن را روی هارد درایو سیستم خود ذخیره کنند.

6- AVCHD:

AVCHD

ویدئوهای دوربین های فیلمبرداری سونی و پاناسونیک با فرمت AVCHD تولید می شوند. ویدئوهای با فرمت AVCHD کیفیت بسیار بالایی دارند (HD: High Definition) فرمت ویدئویی AVCHD با استفاده از تکنولوژی فشرده سازی H.264/MPEG-4 این قابلیت را دارد که ساعت ها فیلم ضبط شده با کیفیت را در حجم کمی ذخیره سازی کند. جالب است بدانید آخرین ورژن این فرمت یعنی AVCHD 2.0 از ویدئوهای سه بعدی (3D: Three Dimensional) پشتیبانی می کند.

کسب اطلاعات بیشتر درباره فرمت AVCHD از سایت Sony.net

منبع: https://blog.hubspot.com

4/5 (1 نظر)

اطلاعات مقاله

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال ۲۰۱۹

فرم ارسال دیدگاه درباره

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال ۲۰۱۹

دیدگاه کاربران درباره

معرفی بهترین فرمت های ویدئو در سال ۲۰۱۹

دیدگاهی وجود ندارد