دکمه فراخوان عمل یا Call To Action و نحوه تعریف آن

دکمه فراخوان عمل یا Call To Action و نحوه تعریف آن

مشخصات مقاله

دکمه فراخوان عمل یا Call To Action و نحوه تعریف آن

دکمه فراخوان عمل یا Call To Action و نحوه تعریف آن

Call-To-Action (CTA) Tips

دکمه فراخوان عمل یا Call To Action و نحوه تعریف آن

دکمه های فراخوانی عمل (CTA: Call-To-Action) در همه جای وب حضور دارند. تمام بنرها، پست های بلاگ و مقالات در انتها به یک لینک “اقدام فراخوانی” یا “Call To Action” ختم می شوند. وقتی ما محتوایی را در سایت منتشر می کنیم، هدفمان فقط آگاه سازی کاربران نیست بلکه می خواهیم قدم بعدی کاربر را نیز بصورت شفاف به او نشان دهیم.

با رعایت مواردی که در این مقاله بیان می کنیم، قادر خواهید بود دکمه های اقدام فراخوان (CTA) را بصورت بهینه طراحی و اجرا کنید. داشتن لینک های فراخوانی اقدام باعث شفافیت برای کاربران، معرفی بهتر سرویس خود و مهمتر از همه باعث کلیک شدن خواهند شد. در ادامه مقاله، نحوه نوشتن فراخوانی اقدام (CTA) را به شما آموزش خواهیم داد:

1- نگویید “اینجا کلیک کنید”:

اگرچه متن فراخوانی اقدام باید دقیق و شفاف باشد، اما متنی مانند “اینجا کلیک کنید” یا “کلیک کنید” نمی تواند گزینه خوبی باشد زیرا فقط به کاربران اعلام می کند که کلیک کنند اما نمی گوید چرا باید کلیک کنند! کلمه “اینجا کلیک کنید” بسیار کلیشه ای و خسته کننده است و به کاربران این سیگنال را نمی رساند که چرا آنها باید روی لینک CTA کلیک کنند و در صورت کلیک چه چیزی عاید آنها خواهد شد.

لینک CTA

2- مشکل تعریف چند هدف برای یک دکمه فراخوانی اقدام:

یکی از اشتباهات رایج در تعریف فراخوانی اقدام (CTA) در نظر گرفتن دو یا چند هدف و منظور از یک CTA می باشد. این اشتباه باعث می شود متن فراخوانی اقدام طولانی شود و همچنین کاربران دچار سردرگمی خواهند شد که اصلا چرا باید روی آن CTA کلیک کنند و هدف از آن چیست.

دکمه های فراخوانی اقدام یا CTA را تنها با یک دستورالعمل و هدف تعریف کنید و در صورت نیاز به ارائه اطلاعات بیشتر، از متن بدنه صفحه وب استفاده کنید. اینکار نه تنها برای کاربران سایت تان مفید است بلکه برای خودتان نیز اهمیت دارد زیرا در آینده که می خواهید میزان تاثیر دکمه های فراخوان اقدام یا کال تو اکشن سایت خود را بسنجید، راحت تر خواهید بود.

3- از افعال استفاده کنید:

متقاعد کردن کاربران برای انجام عمل در وب سایت به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اینکه محصول یا سرویس شما چه مقدار مورد پسند و نیاز کاربران است یا طرح و قالب وب سایت تان چقدر جذاب و کاربرپسند است و…

یک لینک فراخوانی اقدام (CTA: Call-To-Action) مناسب و بهینه می تواند بطور شفاف و منطقی کاربران را تشویق به کلیک روی لینک کند و دلایل این کلیک را اعلام می کند. بنابراین بهتر است متن فراخوانی اقدام را طوری بنویسید که دارای فعل باشد و به اندازه کافی تشویق کننده باشد.

از افعال استفاده کنید

4- هماهنگی بین متن فراخوانی عمل (CTA) و متن:

نوشتن یک فراخوانی عمل یا CALL TO ACTION جذاب و مناسب در فضایی که طراح وب سایت شما برای آن درنظر گرفته است ساده می باشد اما نکته مهم اینست که متن کال-تو-اکشن باید با متن پاراگراف بعد از آن همخوانی داشته باشد و با لحن و زبان یکسان بیان شود. در غیر اینصورت ممکن است کاربران گیج و سردرگم شوند و بدون اینکه عملی در آن صفحه انجام دهند و روی CTA کلیک کنند، سریع از آن صفحه خارج شوند.

هماهنگی بین متن فراخوانی عمل (CTA) و متن

5- بیش از حد برای فروش تلاش نکنید:

همه ما تجربه این را داریم که یک نفر با تلاش زیاد می خواهد محصول خود را به ما بفروشد. غالبا حس خوبی نداریم و علاوه بر اینکه از آن محصول یا سرویس خریداری نمی کنیم، ذهنیت بدی نسبت به آن برند در خاطر ما خواهد ماند. در نهایت حس نا امیدی از آن محصول یا برند در ما باقی خواهد ماند و احتمالا برای همیشه از آن برند چیزی نمی خریم.

طبق تجربه ای که در سایت WIX داریم، وقتی برای فروش سرویس یا محصولی بیش از حد تلاش می کنید  باعث شک و تردید و حس بی اعتمادی کاربران خواهید شد و اغلب آنها آن محصول را خریداری نخواهند کرد. اگر متن CTA “همین الان بخرید!” برای شما موثر بوده است، نباید بیش از حد از این متن در صفحات و محصولات مختلف استفاده کنید. زیرا تاثیر خود را از دست می دهد و باعث بی اعتمادی و شک کاربران می شود. با اینحال، اگر بعنوان مثال فروش ویژه ای برای یک محصول دارید، و مدت زمان این فروش محدود است، می توانید از عباراتی مانند “الان” یا “هم اکنون” یا “امروز” در متن فراخوانی اقدام خود استفاده کنید.

متن و نوع CTA به نوع محصول قابل عرضه شما و نیز نوع کسب و کارتان بستگی دارد. باید بررسی کنید که چه متنی برای دکمه های فراخوانی به عمل (CTA: Call-To-Action) وب سایت شما مناسب تر می باشد. در صورتیکه تجربه ای در زمینه استفاده از دکمه های فراخوانی در سایت خود دارید می توانید توسط فرم “ارسال دیدگاه” با ما و سایر کاربران محتوابان به اشتراک بگذارید.

منبع: https://www.wix.com

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

دکمه فراخوان عمل یا Call To Action و نحوه تعریف آن

فرم ارسال دیدگاه درباره

۵ ویژگی‌ مهم یک صفحه فرود (Landing Page)

دیدگاه کاربران درباره

۵ ویژگی‌ مهم یک صفحه فرود (Landing Page)

دیدگاهی وجود ندارد