افزایش سرعت لود سایت با ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت

افزایش سرعت لود سایت با ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت

مشخصات مقاله

افزایش سرعت لود سایت با ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت

ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت و فواید آن

Combining javascript files

ادغام فایل‌های جاوا اسکریپت

نحوه ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت و فواید آن

ادغام فایل‌های javascript:

اسکریپت های جاوا اسکریپت غالبا بصورت چندین فایل خارجی js در یک وب سایت مورد استفاده می باشند. در صورتی که معمولا لزومی ندارد اسکریپت های جاوا اسکریپت در چند فایل مجزا فراخوانی شوند و می توان آنها را در یک فایل با هم ادغام (ترکیب: combine یا merge) کرد بطوریکه تاثیری در نحوه اجرای آنها نداشته باشد.

ادغام فایل های javascript در یک فایل می تواند بشدت بر روی سرعت لود یک وب سایت تاثیر مثبت بگذارد. زیرا شما با اینکار تعداد درخواست ها (requests) را به سمت سرور کاهش داده اید که در نتیجه زمان پاسخ (response) کاهش خواهد یافت.

فایل‌های جاوا اسکریپت وب سایت خود را چک کنید:

ابزار جدید و رایگان وب سایت Varvy تعداد فایل های جاوا اسکریپت را بهمراه سایز هریک و محل قرارگیری آنها را به شما اعلام می کند.

فایل‌های جاوا اسکریپت وب سایت خود را چک کنید

قابل توجه کاربران وردپرس (WordPress): اگر شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید، می توان قاطعانه گفت که در وب سایت شما چندین فایل js مجزا (حدود 6 عدد و بیشتر) فراخوانی می شود. اما نباید اینطور باشد.

نحوه ادغام فایل‌های جاوا اسکریپت (Combine Javascript Files):

معمولا می توان با کپی کردن اسکریپت تمام فایل ها و پیست (paste) آنها در یک فایل main.js تمام فایل های js سایت خود را باهم ادغام کنید.

فرض کنید شما یک فایل this.js دارید و فایل دیگری بنام that.js . به منظو ترکیب این دو می توان کدهای فایل that.js را در انتهای فایل this.js کپی کنید و سپس فراخوانی فایل that.js را از صفحات وب سایت خود حذف کنید. در اینصورت مرورگر بجای درخواست دو فایل جاوا اسکریپت از سرور، تنها یک فایل this.js را درخواست می کند که باعث لود سریع تر وب سایت شما خواهد شد.

نحوه ادغام فایل‌های جاوا اسکریپت

کتابخانه‌های جاوا اسکریپت (Javascript Libraries):

نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید، ترتیب فراخوانی و اعلان فایل های جاوا اسکریپت می باشد. بعنوان مثال فرض کنید شما کتابخانه جی کوئری را بهمراه چند پلاگین جی کوئری (که به کتابخانه jQuery نیاز دارند) را در صفحه وب سایت خود فراخوانی کرده اید. اگر شما ابتدا کتابخانه جی کوئری را صدا نزنید، پلاگین هایی که با jQuery نوشته شده اند نمی توانند بدرستی اجرا شوند.

سایر تاکتیک های جاوا اسکریپت برای افزایش سرعت لود وب سایت:

شما می توانید اسکریپت های کوتاه را بصورت درون صفحه ای (inline small javascript) تعریف کنید (بجای درج آنها در یک فایل js مجزا) و همچنین از تکنیک دیفر کردن جاوا اسکریپت (defer javascript) بهره ببرید.

ابزار بررسی فایل‌های جاوااسکریپت صفحه وب:

برای مشاهده نحوه فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت در یک صفحه وب، از ابزار رایگان javascript usage tool استفاده کنید.

منبع: https://varvy.com

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

افزایش سرعت لود سایت با ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت

فرم ارسال دیدگاه درباره

افزایش سرعت لود سایت با ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت

دیدگاه کاربران درباره

افزایش سرعت لود سایت با ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت

دیدگاهی وجود ندارد