راهنمای کامل نمایش سایت لینک (SiteLinks) در نتایج گوگل

راهنمای کامل نمایش سایت لینک (SiteLinks) در نتایج گوگل

مشخصات مقاله

راهنمای کامل نمایش سایت لینک (SiteLinks) در نتایج گوگل

راهنمای کامل نمایش بخش لینک‌های سایت (SiteLinks) در نتایج سرچ گوگل

Guide to Getting Google Sitelinks

راهنمای کامل نمایش بخش لینک‌های سایت (SiteLinks) در نتایج سرچ گوگل

اهمیت رتبه بالا در نتایج سرچ گوگل:

شما بعنوان یک بازاریاب دیجیتال (Digital Marketer) حتما از اهمیت رتبه بالا در نتایج سرچ گوگل مطلع هستید. با کسب رتبه خوب در نتایج جستجوی گوگل می توانید چند ماه یا حتی چند سال بازدیدکنندگان زیادی را بصورت اتوماتیک و رایگان روانه سایت خود کنید.

 اگرچه رتبه بالا در نتایج جستجوی گوگل (SERPs: Search Engine Result Pages) بسیار مهم است، اما متقاعد کردن کاربران برای کلیک روی لینک سایت شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

یک روش برای بالا بردن نرخ کلیک (CTR)، بخش سایت لینک یا SiteLinks گوگل است.

اما بخش لینکهای سایت یا SiteLinks دقیقا چیست؟ چطور می تواند به سایت شما کمک کند؟ و از همه مهم تر اینکه چگونه می توان آنرا برای سایت خود فعال کنید؟

در این مقاله، پاسخ سوالات فوق را خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

بخش لینک‌های سایت (SiteLinks) چیست؟

بخش Site Links لیستی از لینک هایی است که بعد از اولین نتیجه سرچ گوگل نمایش می یابد. بخصوص وقتی نام یک برند را در گوگل سرچ می کنیم. مانند تصویر زیر:

بخش لینک‌های سایت محتوابان

به 4 لینک پایین “محتوابان” بخش سایت لینک یا SiteLinks گویند. هدف از بخش لینک های سایت، تسهیل حرکت و جابجایی کاربران در بین صفحات سایت می باشد. بعنوان مثال، کاربری که عبارت “محتوابان” را سرچ می کند، شاید نخواهد مستقیما وارد صفحه اصلی سایت شود و مثلا دنبال اطلاعات تماس با مدیر سایت باشد.

SiteLinks یک مرحله از جابجایی کاربران بین صفحات سایت را کاهش می دهد و گوگل سعی می کند صفحات مهم وب سایت یک برند را در این بخش نمایش دهد. بنابراین، بخش sitelinks می تواند در زمان کمتری، کاربران را به نتیجه موردنظرشان برساند و همچنین اگر بخش سایت لینک در زیر لینک یک سایت نمایش یابد، جلوه قدرتمندتری از آن سایت برای کاربران نمایش خواهد یافت که برای اهداف برندسازی مفید است.

تقریبا یک دهه است که بخش سایت لینک (Site-Links) توسط گوگل معرفی و پیاده سازی شده است و از سال 2007 بعنوان یکی از ویژگی های شاخص نتایج سرچ گوگل نمایش یافت که در آن زمان، مشابه تصویر زیر بود:

ویژگی های شاخص نتایج سرچ گوگل

از سال 2007 تا الان، بخش sitelinks تغییرات زیادی داشت تا به حالت فعلی خود رسید. از جمله تغییرات اعمال شده در این بخش، کاهش نمایش 12 لینک به حداکثر 6 لینک می باشد. پس در طی حدود یک دهه اخیر، بخش sitelink در حال بهبود است اما اکثر المان های اصلی این ویژگی، بدون تغییر مانده است.

عدم نمایش بخش Sitelinks برای تمام سایت ها:

اگر شما یک سایت جدید یا غیر بهینه را در گوگل سرچ کنید، به احتمال زیاد بخش سایت لینک برای آن سایت نمایان نخواهد شد. همچنین ممکن است برای برخی از سایت ها 4 لینک در sitelinks نمایش یابد و برای برخی 6 لینک.

طبق گفته گوگل:

“ما تنها زمانی sitelinks را برای سایتی نمایش می دهیم که بدانیم این لینک ها برای کاربران مفید خواهد بود. اگر ساختار سایت بگونه ای باشد که به الگوریتم های ما اجازه ندهد لینک های مفیدی پیدا کنیم یا متوجه شویم که این لینک ها به عبارت مورد جستجوی کاربر مرتبط نمی باشد، بخش لینکهای سایت یا sitelinks را نمایش نخواهیم داد. “

بنابر اعلام گوگل، می توان دو دلیل زیر را برای عدم نمایش sitelinks بیان کرد:

  • ساختار سایت به الگوریتم های گوگل اجازه نمی دهد لینک های خوبی را برای بخش سایت لینکس پیدا کند.
  • بخش سایت لینک به عبارت جستجوی کاربر مرتبط نیست.

از آنجا که شما روی عبارت مورد جستجوی کاربران کنترل و تسلطی ندارید، پس باید سایت خود را طوری ساختار بندی کنید که احتمال نمایش سایت لینک برای سایت تان افزایش یابد. این دقیقا آنچیزی است که ما در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.

دلایل اهمیت نمایش لینکهای سایت یا SiteLinks:

برای کاربر جستجوکننده در گوگل، بخش سایت لینک باعث صرفه جویی در زمان و نمایش نتایج مرتبط خواهد شد. اما بخش SITELINKS چه فایده ای دارد؟

1- SiteLinks باعث افزایش نرخ کلیک خواهد شد.

در کنار رتبه سایت، نرخ کلیک (CTR: Click-Through-Rate) یکی از عوامل موثر در کسب ترافیک ارگانیک می باشد.

بطور متوسط، لینک اول در نتایج سرچ گوگل حدود 55 درصد کلیک های کاربران را از آن خود می کند.

SiteLinks باعث افزایش نرخ کلیک خواهد شد.

این اعداد به مرور زمان تغییر می کنند. اما بیایید یک مثال بزنیم:

فرض کنید یک کلمه کلیدی در طی یکماه تعداد 10000 سرچ در گوگل دارد. این بدین معنیست که اولین لینک در نتایج سرچ گوگل 3124 کلیک دریافت می کند. حالا فرض کنید برای نتیجه اول سرچ گوگل، بخش سایت لینک (Sitelinks) هم نمایش داده شود. از آنجائیکه با به نمایش در آمدن سایت لینک برای لینک اول، بخش اعظم صفحه نتایج سرچ گوگل را لینک اول تشکیل خواهد داد، احتمال کلیک روی لینک اول (و لینک های داخل بخش sitelinks) 20 درصد افزایش می یابد. این 20% یعنی حدود 2000 کلیک بیشتر روی لینک های سایت. خیلی خوب بنظر می رسد!

طی یک آنالیز، نمایش بخش سایت لینکس برای نتیجه اول سرچ گوگل، باعث افزایش نرخ کلیک تا 64% خواهد شد.

افزایش نرخ کلیک

لازم به ذکر است که سایت لینکس برای تبلیغات پولی گوگل (Google Ads) نیز نمایش می یابد. در نمودار زیر، رابطه بین نمایش بخش site links و CTR به نمایش در آمده است. پس از اینکه تبلیغ کننده، نمایش بخش سایت لینک را متوقف می کند، CTR از 20% به 10% کاهش می یابد. در نتیجه تعداد لیدها نیز کم می شود.

نمایش بخش سایت لینک

نتیجه: اگر می خواهید لینک سایت تان در نتایج سرچ گوگل بیشتر کلیک بخورد، سعی کنید بخش SITELINKS فعال شود.

2- سایت لینکس (SiteLinks) باعث افزایش اعتماد و اعتبار می شود:

بخش sitelinks معیار مهمی است برای ارزیابی اعتبار یک سایت. وقتی شما بخش سایت لینک را برای یک وب سایت مشاهده می کنید، نشان دهنده اینست که گوگل به آن سایت اعتماد کرده است که بخش sitelinks را برای آن فعال کرده است.

اگر شما برای یک سایت نامعتبر و غیر معروف در گوگل سرچ کنید، به احتمال زیاد بخش لینکهای سایت (sitelinks) برای آن سایت نمایش داده نخواهد شد. بنابراین سایتی که مشخصه هایی متفاوت با این را دارد احتمالا سایت لینکس نمایش خواهد یافت.

همانطور که قبلا عرض شد، در صورتی که بخش سایت لینک برای لینک اول نتایج سرچ نمایش یابد، تقریبا تمام صفحه مرورگر را همین لینک اول بهمراه لینکهای زیر آن تشکیل خواهد داد. به اصطلاح Above the Fold. مطابق تصویر زیر:

سایت لینکس (SiteLinks) باعث افزایش اعتماد و اعتبار می شود

از آنجائیکه گوگل می خواهد بهترین نتیجه را به کاربرانش نمایش دهد و تجربه جستجوی خوبی را برای آنها فراهم کند، مسلما سایتی را که بی ارزش و اعتبار است را در ابتدای نتایج سرچش نمایش نخواهد داد. با اینحال، الگوریتم های گوگل کامل نیستند اما بصورت مستمر در حال توسعه و پیشرفت است.

3- سایت‌لینک‌ باعث افزایش سطح آگاهی از برند و محصولات می شود:

گوگل سعی می کند در بخش SiteLinks ، لینکهای مهم یک وب سایت را نمایش دهد. در اغلب موارد، بخش سایت لینک شامل لینک های “درباره ما” یا “محصولات” می شود که باعث افزایش آگاهی برند یا Brand Awareness خواهد شد.

بعنوان مثال با سرچ Neil Patel در گوگل، مطابق تصویر زیر، بلاگ او یکی از لینک های مهمی است که در sitelinks نمایش می یابد.

سایت‌لینک‌ باعث افزایش سطح آگاهی از برند و محصولات می شود

4- سایت لینک به کاربران اجازه می دهد وارد صفحات عمیق تر شوند:

وقتی یک کاربر وارد سایت تان می شود، معمولا صفحه اصلی، صفحه محصولات و سرویس ها را مشاهده می کند که بطور میانگین حدود 3 یا 4 صفحه در هر بازدید مشاهده می کند. اما آیا پربازدیدترین مقالات سایت شما را نیز مطالعه می کند؟ یا از صفحات مهم و لندینگ های وب سایت شما نیز دیدن می کند؟ احتمالا نه!

در صورتی که بخش لینک های سایت (sitelinks) برای لینک سایت شما بعنوان نتیجه اول سرچ گوگل نمایش یابد، کاربر می تواند صفحات مهم سایت تان را بصورت لینک هایی در زیر لینک سایت مشاهده کند و در صورت نیاز روی آنها کلیک کند.

بعنوان مثال، وب سایت OkDork در بخش لینکهای سایتش، مطابق تصویر زیر، محبوب ترین بلاگ هایش نمایش یافته است. همچنین لینکی به ابزار رایگان این سایت داده شده است:

سایت لینک به کاربران اجازه می دهد وارد صفحات عمیق تر شوند

معمولا لینک های بخش sitelinks باعث هدایت کاربران به سمت انجام یک اکشن در سایت خواهند شد. مانند ثبت نام در سایت، خرید از سایت یا … بنابراین sitelinks بطور غیرمستقیم می تواند باعث افزایش نرخ تبدیل (CR: Conversion Rate) خواهد شد.

نحوه نمایش sitelinks برای وب سایت:

هیچ راه مستقیمی برای دریافت بخش لینکهای سایت وجود ندارد. مثلا اینگونه نیست که به حساب کاربری خود در گوگل وبمستر تولز لاگین کنید و در یک بخش خاص، تیک گزینه Enable Sitelinks را بزنید!

  • سایت لینک یا Site-links بطور اتوماتیک ایجاد می شود.
  • معمولا بهترین صفحات یک سایت در این بخش نمایش داده می شود.
  • گوگل هیچگاه به صراحت اعلام نکرده که چگونه می توان بخش sitelinks را برای سایتی فعال کرد یا چطور می توان روی ظاهر آن کنترل داشت.

متاسفانه اقدامات مشخصی برای گرفتن بخش سایت لینکس وجود ندارد اما ما در ادامه، مراحلی را بیان می کنیم که می توانید با انجام آنها احتمای نمایش sitelinks را برای سایت تان افزایش دهید.

روش‌های افزایش احتمال نمایش بخش SiteLinks

 

1- مطمئن شوید که نام سایت تان یکتا باشد:

اولین قدم برای دریافت sitelinks در نتایج گوگل، کسب اطمینان از منحصر بفرد بودن نام برند و دامین وب سایت می باشد. برای مثال اگر نام برند شما “شرکت بستنی سازی” باشد، به احتمال زیاد گوگل نمی تواند بخش لینکهای سایت را برای شما نمایش دهد. زیرا این نام، خیلی کلی و عمومی است و شرکت های بستنی سازی زیادی در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند. گوگل از کجا بداند باید سایت شما را نمایش دهد؟!

مطمئن شوید که نام سایت تان یکتا باشد

سرچ عبارت SimilarWeb در گوگل:

اما فرض کنید نام برند ” similar web” را در گوگل سرچ کنیم. مسلما بخش مذکور نمایش خواهد یافت. یا اگر عبارت “محتوابان” را سرچ کنید، بخش sitelinks نمایش می یابد.

سرچ عبارت QuickSprout در گوگل:

بعنوان مثال، نام برند “QuickSprout” یک عبارت منحصر بفرد است و فرد یا شرکت دیگری از آن استفاده نمی کند. بنابراین وقتی گوگل مشاهده می کند که فردی برای عبارت Quick Sprout سرچ کرده، مطمئن است که باید سایتQuickSprout.com را به او نمایش دهد و همچنین بخش sitelinks را برای آن فعال کند.

QuickSprout

سرچ کلمه Apple در گوگل:

البته در مواردی معدود که نام برند یک عبارت عمومی است، نتیجه متفاوت خواهد بود. مثال خوبی که می توان در این زمینه بیان کنیم، کلمه apple است. با اینکه یک کلمه عمومی (Generic) است، اما نتیجه اول سرچ گوگل (و همچنین سایر نتایج صفحه اول گوگل!)، وب سایت apple.com و پست های مربوط به آن خواهد بود (بهمراه بخش لینک های سایت یا sitelinks)

گوگل بر اساس اهداف جستجوی کاربران، پس از سرچ کلمه apple توسط آنها، می داند که باید وب سایت شرکت apple را نمایش دهد و نه میوه آن یعنی سیب!

اما اینگونه موارد استثناء می  باشند. زیرا شرکت اپل (Apple) بسیار معروف و محبوب است. در صورتیکه یک کسب وکار کوچک برای برند خود یک نام عمومی و کلی را انتخاب کند و در گوگل سرچ کند، شانس نمایش وب سایت آن بعنوان نتیجه اول بسیار اندک خواهد بود.

ما توصیه نمی کنیم نام برند کسب و کار خود را فقط بخاطر دریافت سایت لینک تغییر دهید. زیرا تغییر نام برند یک فرآیند بسیار طولانی و دشوار می باشد. بلکه هر اندازه وب سایت قدیمی تر باشد و نام برند شما بیشتر رشد کند، احتمال کسب sitelinks نیز بیشتر می شود.

اما اگر شما در مرحله ای هستید که می خواهید نام برند خود را ثبت کنید و برای آن دامین تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم از کلمات کلیدی هدف در نام برند خود استفاده نکنید و سعی کنید نام برندتان یکتا (unique) باشد.

2- اطمینان از شفاف بودن ساختار و جهت یابی (Structure & Navigation) سایت:

پیمایش و حرکت در وب سایتی که ساختار سلسله مراتبی شفافی دارد، برای گوگل راحت تر است. اگر گوگل نتواند براحتی تمام صفحات سایت را پیدا کند و متوجه ارتباط بین صفحات شود، قادر نخواهد بود بخش سایت لینک (sitelinks) را برای آن سایت نشان دهد. این بدین معنی سایت که باید صفحه اصلی سایت را بعنوان ریشه (root) در نظر بگیرید.

» مطالعه مقاله “طراحی ساختار بهینه برای وب سایت” توصیه می شود.

زیرا صفحه اصلی سایت معمولا پربازدیدترین صفحه از هر وب سایتی است و باعث حرکت و جابجایی کاربر بین صفحات خواهد شد. کاربران از این صفحه باید بتوانند به سایر صفحات سایت دسترسی داشته باشند.

ساختار سایت تان باید منظم و منطقی باشد. بعنوان مثال اگر شما اسباب بازی میفروشید، Navigation می تواند به شکل زیر باشد:

Home page -> Boys Toys -> Ages 12-14 > Action Figures

یا اگر محصولات آموزشی مارکتینگ میفروشید، نوار راهبری به صورت زیر خواهد بود:

Home page -> eBooks -> Content Marketing eBooks -> "Beginners Guide to Content Marketing"

در عین حال، سعی کنید صفحات استاندارد وب سایت ها را داشته باشید. مانند: “درباره ما” و “تماس با ما” و “شرایط و ضوابط”

3- رتبه #یک برای برند کسب و کار شما در نتایج گوگل:

همانطور که قبلا بیان شد، بخش لینک های سایت (SiteLinks) تنها برای نتیجه اول سرچ گوگل نمایش خواهد یافت. به هیچ وجه Sitelinks برای نتیجه دوم جستجوی گوگل نمایش نمی یابد.

اگر برای عبارت New Yorker سرچ کنید، نتیجه اول یعنی newyorker.com بهمراه سایت لینکس نمایش می یابد و مثلا برای newyorker.de (مجله نیویورکر با زبان آلمانی) بخش لینکهای سایت نشان داده نمی شود زیرا رتبه آن پایین تر است:

رتبه #یک برای برند کسب و کار شما در نتایج گوگل

4- افزودن نقشه سایت XML به سرویس گوگل سرچ کنسول:

معرفی نقشه سایت XML به سرویس کنسول جستجوی گوگل باعث پیمایش سریع تر و بهتر سایت تان توسط خزنده های گوگل خواهد شد. اینکار نه تنها باعث کشف تمام صفحات سایت تان می شود بلکه می توان صفحات مهم سایت را نیز تعریف کرد.

اگر تاکنون حساب کاربری خود را در سرویس گوگل سرچ کنسول (یا نام سابق آن یعنی گوگل وبمستر تولز) ایجاد نکرده اید، یا وب سایت خود را بعنوان یک PROPERTY در آن تعریف نکرده اید، توصیه می کنیم مقاله “آموزش تصویری سرویس گوگل وبمستر تولز” را مطالعه نمائید.

به منظور افزودن نقشه سایت به گوگل وبمستر تولز، ابتدا وارد حساب کاربری خود در این سرویس شوید سپس در داشبورد روی لینک سایت خود کلیک کرده و در نهایت روی SITEMAP کلیک کنید.

افزودن نقشه سایت XML به سرویس گوگل سرچ کنسول

در مرحله بعد روی دکمه “ADD/TEST Sitemap” کلیک کنید. در پنجره پاپ آپ ظاهر شده، کافیست آدرس نقشه سایت xml خود را وارد کنید که معمولا بصورت sitename.com/sitemap.xml می باشد (بجای sitename.com نام دامنه سایت خود را بنویسید)

اگر هنوز برای سایت خود نقشه سایتی ندارید، می توانید با توجه به پلتفرم سایت خود از یکی از روش های زیر اقدام کنید:

اگر شما برای سئوی سایت وردپرسی خود از پلاگین هایی مانند All in One SEO یا Yoast SEO استفاده می کنید، این افزونه ها خودشان امکان تولید نقشه سایت را دارند.

5- ایجاد لینکهای داخلی:

لینکهای داخلی (Internal Links) نه تنها در بحث سئوی سایت مهم هستند بلکه سیگنالهایی در جهت اهمیت صفحات برای گوگل ارسال می کنند. بعنوان مثال اگر شما بطور مکرر به صفحات محصولی خود لینک دهید، گوگل این برداشت را دارد که صفحات محصولات (product-pages) از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

شما می توانید لینک های داخلی یا Internal را در سرویس گوگل سرچ کنسول نیز پیگیری کنید. بدین منظور پس از لاگین به حساب کاربری خود، وارد منوی Search Traffic > Internal Links شوید.

ایجاد لینکهای داخلی

6- چک کردن عناوین صفحات سایت:

عنوان صفحه (page title) یکی از عوامل مهم در ارزیابی سئوی داخلی (on-page SEO) می باشد. تعریف مناسب عناوین صفحات بسیار ضروری است و گوگل با نگاه کردن به عنوان صفحات، بخش SITELINKS را ایجاد می کند.

اطمینان حاصل کنید که عنوان تمام صفحات توضیح مختصری از محتوای آن صفحه باشد. این عبارت باید منطقی و منطبق با انتظارات کاربران باشد.

بعنوان مثال، اگر عنوان صفحه “درباره ما” را برابر “با ما آشنا شوید” قرار دهید، ممکن است برای گوگل گیج کننده باشد. احتمال دارد یا اصلا لینک درباره ما در بخش لینکهای سایت نمایش داده نشود یا بصورت تکراری (duplicate) ظاهر شود.

برای مثال، وب سایت Derek Halpern یک صفحه About us دارد و یک صفحه About Social Trigger

عناوین دقیق صفحات مذکور به صورت زیر است:

About – Social Triggers


Here’s What Social Triggers is All About – Social Triggers

 

 این صفحات تا حد زیادی شبیه یکدیگر می باشند. بنابراین می تواند گوگل را گیج کند و بخش sitelinks مشابه تصویر زیر خواهد بود:

چک کردن عناوین صفحات سایت

این بدین معنیست که سایت Derek یکی از لینکهای بخش sitelinks را بخاطر این تشابه از دست خواهد داد.

7-  افزایش آگاهی از نام تجاری (Brand Awareness):

افزایش آگاهی مردم از نام تجاری کسب و کار شما یک فرآیند پایان ناپذیر است. اما برای کسب sitelinks گوگل، این آگاهی از برند (Brand-Awareness) چه حد باید باشد؟

آقای Matt Cutts (مدیر بخش اسپم گوگل) در این باره می گوید:

“مطمئن شوید تعداد مناسبی از کاربران درباره وب سایت شما اطلاعات دارند. شما می خواهید یک وب سایت معتبر (reputable) باشید و افراد بیشتری درباره سایت تان بدانند. ما sitelinks را برای تمام وب سایت ها نمایش نمی دهیم.”

معرفی نام تجاری یک کسب و کار روش های مختلفی دارد. مانند: انتشار پست مهمان (Guest Blogging) در وب سایت های معتبر و مرتبط با موضوع سایت، حضور در مصاحبه ها (Interviews)، تولید ابزار رایگان در جهت معرفی نام برندتان و…

اگر سایت تان را معروف و محبوب کنید، کاربران نام برند شما را بخاطر خواهند سپرد و آنرا سرچ می کنند. افزایش سرچ کاربران در زمینه نام برند شما، باعث خواهد شد sitelinks برای سایت تان نمایش داده شود.

امکان حذف لینک از SiteLinks وجود ندارد:

گوگل تا حدود 9 سال این امکان را به وبمستران داده بود که لینک موردنظرشان را از لیست لینک های sitelinks حذف کنند. اما در تاریخ 13 اکتبر 2016 گوگل اعلام کرد که دیگر امکان حذف لینکهای sitelinks وجود ندارد. الگوریتم های گوگل تا حدی پیشرفت کرده اند که می توانند لینک های مفید و ارزشمند را در این بخش نمایش دهند.

متن دقیق گفته گوگل به شکل زیر است:

We only show Sitelinks for results when we think they’ll be useful to the user. If the structure of your site doesn’t allow our algorithms to find good Sitelinks, or we don’t think that the Sitelinks for your site are relevant for the user’s query, we won’t show them. This process is completely automated. Sitelinks have evolved into being based on traditional web ranking, so the way to influence them is the same as other web pages.

بهترین راه های دریافت SiteLinks از نظر گوگل:

همچنین گوگل بهترین روش های کسب sitelinks را بصورت زیر بیان کرده است:

  • فراهم کردن یک ساختار شفاف و مشخص برای سایت، استفاده از لینک های داخلی مرتبط بهمراه متن لینک (anchor text) مناسب و توصیفی، فشرده بودن و اجتناب از تکرار.
  • به گوگل اجازه دهیم صفحات مهم سایت مان را پیمایش و ایندکس (crawl & index) کند. از قابلیت Fetch & Render کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید. به منظور اینکه چک کنید که آیا صفحات بدرستی render می شوند یا خیر.
  •  اگر می خواهید صفحه ای بطور کلی در نتیایج سرچ گوگل ظاهر نشود، از متای ربات noindex استفاده کنید.

به بیان دیگر، بجای اینکه تمرکزتان را روی sitelinks بگذارید، اگر وقت خود را برای موارد مطرح شده در این مقاله صرف کنید، به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

نتیجه گیری:

نمایش بخش sitelinks برای تمام وب سایت ها الزامی نمی باشد اما اگر بتوانید آنرا دریافت کنید بهتر است. اگر هم نتوانستید، آخر دنیا که نیست! اگر مراحل بیان شده در این مقاله را انجام دهید، گوگل بتدریج بخش sitelinks را برای سایت تان نمایش خواهد داد.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده است، لطفا نظرات و سوالات خود را از طریق فرم ارسال دیدگاه بیان کنید. همچنین این مقاله را در شبکه های اجتماعی با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید.

منبع: https://bloggingwizard.com/google-sitelinks/

3.7/5 (3 نظر)
فهرست مطالب پنهان

اطلاعات مقاله

راهنمای کامل نمایش سایت لینک (SiteLinks) در نتایج گوگل

فرم ارسال دیدگاه درباره

کاهش نرخ پرش و افزایش زمان باقی‌ماندن کاربر در سایت

دیدگاه کاربران درباره

کاهش نرخ پرش و افزایش زمان باقی‌ماندن کاربر در سایت

دیدگاهی وجود ندارد