آموزش سرویس گوگل مای بیزینس Google My Business

آموزش سرویس گوگل مای بیزینس Google My Business

مشخصات مقاله

آموزش سرویس گوگل مای بیزینس Google My Business

تبلیغ رایگان در گوگل توسط Google My Business

Free Advertising on Google

 تبلیغات رایگان در گوگل Google

نمایش تبلیغات رایگان در گوگل توسط Google My Business

 

معرفی سرویس Google My Business یا Google Places:

این موضوع شاید باعث تعجب شما شود اما کسب و کارهای کوچک می توانند تبلیغاتی رایگان در گوگل داشته باشند. سرویس Google My Business (با نام رسمی Google Places) امکانی فراهم کرده است که بیزینس های کوچک بتوانند بصورت رایگان، برند خود را در گوگل تبلیغ کنند. بجای اینکه از سرویس تبلیغات کلیکی پولی PPC یا Pay-Pay-Click گوگل استفاده کنند.

به این دلیل که گوگل در حال توسعه جستجوی محلی (Local Search) خود می باشد، مانند اپلیکیشن نقشه گوگل (Google Map)، درج تبلیغات رایگان محلی را برای مدیران وب سایت ها تسهیل کرده است.

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی “آموزش درج تبلیغات رایگان در گوگل

مسلما درج تبلیغات در یک وب سایت معتبر مانند گوگل، آنهم بصورت رایگان می تواند بسیار مفید و جذاب باشد. با اینکار نه تنها باعث شناخته شدن کسب و کار شما از طریق جستجوهای اینترنتی می شوید، بلکه باعث افزایش ترافیک بازدیدکنندگان و نیز تعداد مشتریان وفادار وب سایت تان خواهید شد.

سرویس Google My Business;تبلیغات آنلاین رایگان:

این مثال را در نظر بگیرید: اگر شما عبارت “mexican restaurant, boston” را در گوگل سرچ کنید، مطابق تصویر زیر، رستوران El Centro Mexican Restaurant در رتبه اول نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود.

بنابراین معرفی کسب و کار خود به سرویس Google My Business می تواند بسیار سودمند باشد.

آماده اید که نحوه درج تبلیغات رایگان در گوگل را یاد بگیرید؟ همراه ما باشید…!

چگونه بصورت رایگان در گوگل تبلیغات کنید؟

به منظور درج اطلاعات کسب و کار خود در لیست رایگان Google My Business ، باید اطلاعات زیر در دسترس شما باشد:

  • یک شرح کوتاه از کسب و کار یا تجارت شما
  • شماره تماس، آدرس دقیق، کد پستی، آدرس وب سایت، آدرس ایمیل، ساعات کاری و سایر اطلاعاتی که برای معرفی کسب و کار خود نیاز دارید.
  • یک لوگو یا تصویری که معرف شرکت و یا کسب و کار شما باشد. این تصویر می تواند عکسی از دفتر کار یا مغازه شما باشد.

قدم اول; تنظیمات اولیه اکانت (Step1 – Set up your account):

با مراجعه به وب سایت سرویس Google My Business می توانید اکانتی برای خود بسازید. مطابق تصویر زیر بر روی لینک “Get on Goole” که در پایین جمله “Get your business on Google for free” قرار دارد کلیک کنید.

تنظیمات اولیه اکانت

دقت کنید که اکانت Google My Business در ابتدا به اکانت گوگل (جی‌میل:Gmail) شما متصل می شود. توجه کنید که اگر لیستی از قبل در Google Business ایجاد کرده اید، می توانید آنرا ویرایش کنید و اطلاعات کسب و کار خود را آپدیت نمائید.

و اما اگر بار اول است که از سرویس Google My Business استفاده می کنید، با کلیک روی لینک “Add your business” کسب و کار خود را ثبت کنید.

کلیک روی لینک "Add your business" کسب و کار خود را ثبت کنید

قدم دوم; ارائه اطلاعات جغرافیایی کسب و کار (Step2 – Business Location Information):

به محض اینکه روی Add your business کلیک کردید، فرمی به شما نمایش داده می شود مبنی بر ثبت اطلاعات جغرافیایی و مکانی کسب و کار خود در Google Business . مانند ثبت کد شهر و منطقه و شماره ثابت و آدرس و Zip Code و…

ارائه اطلاعات جغرافیایی کسب و کار

اگر کسب و کار شما یک محل مشخص (مانند مغازه، شرکت یا رستوران) ندارد و مثلا خدماتی را در محل زندگی مشتری ارائه می دهید، تیک گزینه آخر از فرم بالا را بزنید. با اینکار گوگل این امکان را برای شما فراهم می کند تا خدمت شما را در محدوده موردنظرتان فعال و تعریف کند. بنابراین وقتی که کاربری در گوگل درباره یک سرویس مانند رستوران در محدوده زندگی شما سرچ می کند ، کسب و کار شما در نتایج نمایش داده می شود.

اگر کسب و کار شما (business) در منطقه یا خیابان خاصی از یک شهر ارائه خدمات (services) می کند، می توانید در تصویر زیر، گزینه اول را انتخاب کرده و سپس منطقه موردنظر خود را انتخاب فرمائید. این گزینه در مواقعی کاربرد دارد که کسب و کار شما قادر به ارائه خدمات به یک محل خاص باشد. مانند یک رستوران فست فود که به محدوده جغرافیایی اطراف خود می تواند پیتزا تحویل دهد.

کسب و کار شما (business) در منطقه یا خیابان خاصی از یک شهر ارائه خدمات (services) می کند

قدم سوم; تائید اطلاعات و قبول ضوابط و قوانین (Step3: Confirm your business & terms-conditions):

قبل از تکمیل فرآیند ثبت کسب و کار خود در Google My Business، باید اطلاعاتی که تاکنون وارد کرده اید را تائید (Confirm) کنید و در نهایت با ضوایط و شرایط سرویس Google My Business نیز موافقیت کنید.

تائید اطلاعات و قبول ضوابط و قوانین

قدم چهارم; تائید کسب و کار خود (Step4: Verify your business):

قبل از اینکه گوگل بتواند اطلاعات کسب و کار شما را در لیست مشاغل My Business ثبت کند، شما باید ثابت کنید که اطلاعات ورودی صحیح می باشند و کسب و کارتان قانونی و مجاز است. با اینکار، گوگل از درج مشاغل قلابی و غیرقانونی چلوگیری می کند. بعد از ثبت اطلاعات کسب و کار، یک ایمیل حاوی کدی خاص به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. روش جایگزین تائید اطلاعات، از طریق تلفن می باشد. شما می توانید با مراجعه به این لینک، نحوه تائید اطلاعات را بطور کامل بخوانید.

در این مرحله شما می توانید از تائید اطلاعات خود گذر کنید، اما نهایتا برای استفاده از تبلیغ رایگان گوگل باید اطلاعات بیزینس خود را تائید کنید.

تائید کسب و کار خود

قدم پنجم; تکمیل اطلاعات پروفایل کسب و کار (Step5: Complete your business listing information):

اکنون گوگل از اطلاعات حساب گوگل‌پلاس (Google+) کسب و کار شما برای غنی سازی لیست My Business و نیز نمایش نتایج جستجوی کسب و کارها استفاده می کند. بنابراین قدم بعدی در درج تبلیغ رایگان، ویرایش حساب گوگل پلاس کسب و کارتان می باشد. بدین منظور، روی لینک Edit در بالای صفحه (تصویر زیر) کلیک کنید:

تکمیل اطلاعات پروفایل کسب و کار

سپس شروع به پر کردن اطلاعات لازم راجع به تجارت خود کنید. در تصویر زیر می تواند تمام اطلاعاتی که می توانید درج کنید را مشاهده نمائید:

شروع به پر کردن اطلاعات لازم راجع به تجارت خود کنید

برخی از این توضیحات، بطور اتوماتیک از اطلاعات پر شده در مرحله دوم گرفته می شوند و نمایش داده می شوند. ممکن است شما بخواهید اطلاعاتی مانند تصویر پروفایل و یا آدرس وب سایت و یا ساعات کار خود را وارد نمائید. و یا معرفی کسب و کار خود را در معرض نمایش قرار دهید. این معرفی، باید شرح کوتاهی از فعالیت ها و خدمات کسب و کارتان باشد. سعی کنید از کلمات کلیدی در این معرفی استفاده کنید که می خواهید با آنها در نتایج گوگل شناخته و یافت شوید. بنابراین تا جای ممکن آنرا مختصر و مفید در نظر بگیرید.

قدم ششم; بهینه سازی صفحه گوگل‌پلاس کسب و کار(Step6: Optimizing your business Google+ page):

برای سفارشی سازی و بهینه سازی صفحه گوگل پلاس کسب و کار خود، مطابق تصویر زیر، روی لینک Google+ Page در گوشه بالا سمت چپ اکانت My Business خود کلیک کنید.

بهینه سازی صفحه گوگل‌پلاس کسب و کار

چه چیزهایی را در صفحه گوگل پلاس اکانت خود بهینه سازی کنید؟

  • تصویر پس زمینه (Cover Photo): یک تصویر با کیفیت و متقاعدکننده را بعنوان تصویر پس زمینه حساب خود آپلود کنید. بدلیل اینکه این تصویر معرف بیزینس شماست، سعی کنید عکسی جذاب و دارای طراحی خوب انتخاب کنید.
  • داستان شما (Your Story): به این مورد به دید یک “صفحه درباره ما” بنگرید. داستان (Story) می تواند یک نگاه دقیق و خلاصه از کسب و کارتان به کاربر بدهد. سعی شود از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با کسب و کار خود در تعریف آن استفاده کنید تا با سرچ آن کلمات توسط کاربران، اطلاعات کسب و کار شما به آنها نمایش داده شود.
  • لینک‌ها (Links): لینک هایی را که مایلید مشتریان تان آنها را چک کنند، در این بخش قرار دهید. علاوه بر آدرس وب سایت کسب و کار خود، می توانید در صورتی که وبلاگی مرتبط با کسب و کار خود دارید، آدرس آنرا درج کنید. یا آدرس یک صفحه فرود (Landing Page) از یک وب سایت که درباره یک محصول یا سرویس خاص توضیح داده شده است.
  • تصاویر و ویدئوها (Photos & Videos): برای اعمال زیبایی بصری به صفحه گوگل+ کسب و کار خود، تصاویر و ویدئوهای محصولات/خدمات خود را در این قسمت درج کنید. اگر شما یک رستوران بزرگ و زیبا دارید، می توانید با استخدام یک عکاس دارای مدرک گوگل (Google-Certified Photographer) ، یک تور مجازی از فضای رستوران خود طراحی و تولید کنید که می تواند ویژگی بسیار جذاب و مشتری پسندی در معرفی رستوران شما باشد.
  • آپدیت وضعیت و رویدادها (Status Updates & Events): صفحه گوگل+ تجارت خود را مدام بروزرسانی کنید و رویدادهایی را که کسب و کار شما میزبان و بانی آن بوده را معرفی کنید. با فالوورهای خود این آپدیت ها را به اشتراک بگذارید.
  • بازخوردهای کاربران (Reviews): بازخورد مشتریان را بررسی کنید و به آنها پاسخ دهید.
  • تنظیمات (Setting): با مراجعه به لینک Setting در قسمت سمت چپ، می توانید تنظیماتی نظیر مدیران صفحه گوگل پلاس و مدیریت اطلاعیه ها (Notifications) و… را انجام دهید.

منبع: https://blog.hubspot.com

2/5 (1 نظر)

اطلاعات مقاله

آموزش سرویس گوگل مای بیزینس Google My Business

فرم ارسال دیدگاه درباره

معرفی بهترین ابزارهای گوگل برای بازاریابی دیجیتال

دیدگاه کاربران درباره

معرفی بهترین ابزارهای گوگل برای بازاریابی دیجیتال

avatar علی (2020-06-26 10:04:23)
سلام وقتتون بخیر.من گوگل بیزنسم رو takeover کردم.بعد پیام اومد که تا ۳ روز بام تماس میگیرن یدفه صفحه realod شد و اکانتم رو فیک شناخت.حالا چیکار کنم؟گوگل بیزینسم خراب شده؟ راهنماییم کنین از کارم اخراج میشم ها.واجبه
avatar احسان صفری (2020-06-26 12:03:57)
سلام وقت شما هم بخیر. متاسفانه بطور دقیق دلیل این اتفاق رو نمیدونم. احتمالا قبلا با vpn وارد شدید و در لاگین های بعدی با IP ایران وارد حساب مای بیزینس خود شده اید و گوگل شما را بلاک کرده است.
avatar farogh (2020-09-13 22:36:34)
با سلام من به تازگی تلاش کردم در سرویس گوگل مای بیزنس ثبت نام کنم. در همان ابتدای کار زمانی که در حال دریافت اطلاعات نشانی محل کسب و کارم بود، پیغام خطا داد و نوشت که فعلاً سرویس‌دهی در این منطقه یا کشور امکان‌پذیر نیست. می‌خواستم بدانم: ۱. این به دلیل تحریم‌ها است؟ ۲. راهی وجود دارد این مشکل را رفع کرد؟
avatar احسان صفری (2020-09-15 19:48:37)
سلام. بله متاسفانه بدلیل تحریم نمی توان در گوگل مای بیزینس آدرس ایران را ثبت کرد. تا جایی که بنده اطلاع دارم نمی توان این مشکل را رفع کرد.