راهنمای تصویری گوگل سرچ کنسول بصورت کاربردی

راهنمای تصویری گوگل سرچ کنسول بصورت کاربردی

مشخصات مقاله

راهنمای تصویری گوگل سرچ کنسول بصورت کاربردی

آموزش تصویری گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول)

 بخش اول: معرفی سرویس گوگل وبمستر تولز 

آموزش کنسول چستجوی گوگل

کاربردهای سرویس کنسول جستجوی گوگل:

از زمانیکه گوگل وب مستر تولز (Google Webmater Tools) و یا به اختصار GWT رونق گرفت و سرویس ارزشمندی نه تنها برای وب مستران بلکه برای افراد دیگر محسوب شد، از ماه می 2015 (May 2015) گوگل تصمیم گرفت نام Google Webmaster Tools را به Google Search Console تغییر دهد. بنابراین عبارات “گوگل وبمستر تولز” با “کنسول جستجوی گوگل” معادل می باشند. این ابزار می تواند علاوه بر مدیران وب سایت ها (Webmasters) برای افرادی مانند کارشناسان سئو (SEOs) ، متخصصین بازاریابی، طراحان وب، صاحبین تجارت و توسعه دهندگان اپلیکیشن (app developers) نیز مفید واقع شود.

آشنایی با سرویس وبمستر تولز:

اگر شما با GWT یا Google Search Console آشنایی ندارید، در ابتدا باید عرض کنیم که کنسول سرچ گوگل یا Google Search Console یک ابزار رایگان است که اطلاعات مفید و دقیقی راجع به وب سایت شما و بازدیدکنندگان آن در اختیار افراد مذکور در پاراگراف فوق قرار می دهد. داده هایی مانند اینکه چه تعدادی از کاربران بصورت روزانه از وب سایت شما بازدید می کنند و نیز این افراد، وب سایت شما را چگونه پیدا می کنند. کاربران بیشتر با موبایل وارد سایت شما می شوند یا تبلت یا رایانه رومیزی (Desktop) و نیز کدام یک از صفحات وب سایت شما دارای بیشترین بازدیدکننده می باشد. همچنین می توانید توسط این ابزار، ارورهای وب سایت خود را مشاهده و اصلاح کنید. نقشه سایت (sitemap) را در آن درج کنید، فایل ربات (robots.txt) را چک کنید.

آماده اید بریم سراغ بهره بردن از امکاناتی که کنسول جستجوی گوگل در اختیارتان قرار می دهد؟ پس بزن بریم!

افزودن (Add) و تائید (Verify) یک وب سایت در وبمستر تولز:

اگر یک کاربر جدید در کنسول سرچ گوگل هستید، قبل از هرچیزی، ابتدا باید وب سایت خود را در این کنسول اضافه و سپس تائید (verify) کنید. عملیات add و verify به گوگل اعلام می کند که شما وب مستر و یا یک کاربر باهویت و authorized می باشید. پس از انجام این فرآیند، گوگل امکانات بیشماری را در مورد کارایی و کیفیت وب سایت شما در اختیارتان قرار می دهد. گوگل نمی خواهد این اطلاعات را براحتی در اختیار هر فردی که درخواست می دهد قرار دهد.

افزودن یک سایت به کنسول جستجوی گوگل (Google search console) فرآیند ساده ای دارد. کافیست به اکانت کنسول گوگل لاگین کنید. به محض ورود، با یک تکست باکس روبرو می شوید که مقابل آن نوشته Add Property . مطابق تصویر زیر:

افزودن و تائید (Verify) یک وب سایت در GWT یا کنسول جستجوی گوگل

با وارد کردن آدرس وب سایت خود در آن تکست باکس (مانند https://mohtavaban.com) و زدن دکمه Add property می توانید وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید. سپس از شما خواسته می شود که وب سایت خود را verify کنید. متدهای مختلفی برای تائید وب سایت در GWT وجود دارد که به مواردی مانند دانش شما از HTML ، دسترسی به اکانت آپلود فایل مانند CuteFtp و یا FileZilla ، سایز وب سایت تان و اینکه آیا از امکانات دیگر گوگل در سایت تان استفاده کرده اید یا خیر بستگی دارد.

در بخش بعد، روش های تائید (verify) کردن یک وب سایت در کنسول جستجوی گوگل را معرفی و بررسی می کنیم.

 بخش دوم: متدهای تائید وب سایت در گوگل وبمستر تولز 

در بخش قبل، به معرفی گوگل وبمستر تولز می پردازیم و افزودن و تائید یک وب سایت در کنسول جستجوی گوگل را بررسی کردیم. در این بخش، 2 متد از متدهای تائید (verify) یک وب سایت در گوگل وبمستر تولز را معرفی و بررسی می کنیم و در بخش سوم نیز دو متد دیگر را آموزش خواهیم داد.

 

1- افزودن یک تگ HTML:

این روش بهترین روش برای طراحان و مدیران وب سایت ها می باشد زیرا دانش کافی برای کار با html دارند.

افزودن یک تگ HTML

یافتن کد تگ HTML در کنسول سرچ گوگل:

از داشبورد کنسول جستجوی گوگل، ابتدا manage property و سپس verify this property را انتخاب کنید. اگر مانند تصویر زیر، HTML tag در زیر روش های پیشنهادی (recommended methods) وجود نداشت، به تب alternative methods رفته و Html tag را انتخاب کنید. با انتخاب این متد، گوگل یک کد html به شما می دهد که برای تائید وب سایت تان موردنیاز است:

روش تگ html برای تائید GWT

درج تگ HTML در بخش HEAD وب سایت:

کد ارائه شده را کپی کنید و صفحه اصلی (homepage) وب سایت خود را در یک ادیتور html مانند ویژوال استودیو باز کرده و آن کد را در بخش head آن پیست (paste) کنید. اگر از قبل، متا تگ های دیگری در بخش head وب سایت خود دارید، مهم نیست متا تگی که گوگل به شما می دهد را کجا پیست کنید. فقط کافیست در تگ head تعریف شود. اگر وب سایت شما بخش head ندارد، می توانید یک تگ head برای آن تعریف کنید و متا تگ گوگل را در آن پیست کنید.

پس از اینکه کد فوق در بخش head صفحه اصلی وب سایت تان درج شد، فایل صفحه اصلی را توسط نرم افزارهایی مانند CuteFtp و یا بخش File manager کنترل پنل هاست آپلود و جایگزین فایل قبلی کنید. پس از انجام این فرآیند، سایت خود را در مرورگر باز کرده و روی صفحه اصلی آن view source را بزنید. باید بتوانید متا تگ جدید را در بخش head آن مشاهده کنید.

فشردن دکمه Verify در وبمستر تولز:

وقتی که مطمئن شدید که متا تگ تائیدیه گوگل در head سایت شما قرار دارد، به کنسول جستجوی گوگل بازگردید و دکمه VERIFY را کلیک کنید. با اینکار، گوگل صفحه اصلی سایت شما را بازبینی می کند و در صورتی که کد موردنظر را در HEAD ببیند، با یک پیام مبنی بر موفقیت آمیز بودن تائید سایت، به شما اطلاع می دهد. و اگر کد متا تگ را نبیند، پیام خطایی نمایش خواهد داد.

نکته: پس از اینکه وب سایت تان توسط کنسول سرچ گوگل تائید شد، کد متا تگ مذکور را از صفحه اصلی وب سایت خود حذف نکنید. زیرا اینکار باعث Unverified (تائید نشده) شدن مجدد وب سایت شما خواهد شد.

2- آپلود یک فایل HTML:

برای انجام این روش، شما باید بتوانید به ریشه (ROOT) وب سایت خود فایلی را آپلود کنید. مانند روش قبل (کد HTML) باید در مقابل نام وب سایت خود در داشبورد کنسول سرچ گوگل، Manage site و سپس verify this site را کلیک کنید. سپس در لیست متدهای تائید گوگل، HTML file upload را در یکی از تب های Recommended و Alternative پیدا کنید و کلیک کنید. در تصویر زیر، نحوه انتخاب این متد را مشاهده می کنید:

آپلود فایل html برای تائید GWT

دانلود فایل HTML تائیدیه GWT و آپلود آن در ROOT سایت:

وقتی که این روش را انتخاب می کنید، یک فایل html بطور اتوماتیک دانلود می شود. شما باید این فایل را در فولدر اصلی وب سایت خود (root directory) آپلود کنید. شما نباید هیچ تغییری در محتوای این فایل و یا نام آن اعمال کنید. اگر تغییری در این فایل رخ دهد، گوگل قادر نخواهد بود آن فایل را شناسایی کند و متعاقب آن، وب سایت شما verify نمی شود.

پس از اینکه فایل html را در محل مربوطه کپی کردید، به کنسول سرچ گوگل بازگردید و روی VERIFY کلیک کنید. اگر فایل در جای درست خود کپی شده باشد و هیچ تغییری در آن نداده باشید، گوگل پیام تائید شدن موفقیت آمیز را به شما اعلام می کند وگرنه شما با پیام خطا مواجه خواهید شد.

نکته: پس از اینکه وب سایت خود را از این طریق تائید (VERIFY) نمودید، نباید فایل HTML را از روت هاست خود پاک کنید. زیرا باعث می شود سایت شما مجددا UNVERIFIED شود.

3- تائید از طریق Domain name provider:

فراهم‌کننده نام دامین (Domain name provider) همان شرکتی است که هاست و دامین وب سایت خود را از آن خریداری نموده اید. با این روش تائید، شما به گوگل اعلام می کنید که نه تنها این دامین، بلکه تمام ساب دامین (subdomain) های آن نیز متعلق به من است و دیگر نیازی نیست برای هر کدام از ساب دامین ها، عملیات تائید (verification) را مجددا انجام دهید. این روش بخصوص برای وب سایت هایی که مقیاس بزرگ دارند بسیار مناسب می باشد.

مانند دو روش قبل، به داشبورد کنسول گوگل رفته و manage site > verify this site را کلیک کنید. در روش های موجود، Domain name provider را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

تائید از طریق Domain name provider

به محض انتخاب این گزینه، لیستی از domain name provider های معروف و محبوب (مانند GoDaddy.com) به شما نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود که provider وب سایت خود را از آن لیست انتخاب کنید. اگر provider موردنظر شما در آن لیست وجود ندارد، روی گزینه other کلیک کنید. سپس به شما دستورالعملی نمایش داده می شود که چگونه می توانید یک رکورد DNS TXT برای provider وب سایت خود ایجاد کنید. اگر روش DNS TXT برای provider شما کار نمی کند، باید یک رکورد CNAME ایجاد کنید.

4- استفاده از Google Tag Manager یا GTM:

اگر از Google Tag Manager یا GTM در سایت خود استفاده می کنید، استفاده از این روش برای تائید (VERIFY) وب سایت تان در کنسول گوگل بهترین روش خواهد بود. اگر قصد استفاده از این روش برای تائید شدن وب سایت تان را دارید، باید در اکانت GTM خود، اجازه دسترسی View, Edit, Manage را فعال کرده باشید. قبل از شروع این روش، مطمئن شوید که کد GTM در صفحه وب شما بلافاصله بعد از تگ BODY تعریف شده باشد.

از داشبورد کنسول سرچ گوگل، از مقابل نام وب سایت تان، گزینه manage site > verify this site را انتخاب کرده و در لیست نمایان شده، Google Tag Manager را مانند تصویر زیر از یکی از تب های recommended یا alternative کلیک کنید:

استفاده از Google Tag Manager یا GTM

بعد از اینکه گزینه Google Tag Manager را انتخاب کردید، دکمه Verify را کلیک کنید. اگر گوگل بتواند کد GTM شما را در جای خود (بلافاصله بعد از تگ body) پیدا کند، وب سایت شما تائید می شود وگرنه Unverified باقی می ماند.

 مانند 4 روش قبل، شما نباید کد GTM را از سایت خود پاک کنید زیرا باعث Unverified شدن سایت تان خواهد شد.

افزودن کد گوگل آنالیتیکس (Google analytics code):

اگر هم اکنون از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics یا GA) برای مانیتور کردن ترافیک وب سایت خود بهره می برید، استفاده از این روش بهترین و راحت ترین روش برای تائید کردن سایت تان است. اما ابتدا باید چک کنید که کد GA باید حتما در تگ HEAD وب سایت شما تعریف شده باشد و نه در BODY آن. اگر این کد در بدنه وب سایت شما تعریف شده باشد، باید آنرا به HEAD صفحه منتقل کنید تا گوگل بتواند آنرا شناسایی و تائید کند.

از داشبورد کنسول سرچ گوگل، از مقابل نام وب سایت تان، گزینه manage site > verify this site را انتخاب کرده و در لیست نمایان شده، Google analytics tracking method را از یکی از تب های recommended یا alternative کلیک کنید.

افزودن کد گوگل آنالیتیکس (Google analytics code)

در ادامه، چگونگی اتصال گوگل آنالیتیکس به کنسول جستجوی گوگل را شرح خواهیم داد.

 بخش سوم: نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به کنسول جستجوی گوگل 

تا اینجای مقاله، دو متد دیگر برای تائید وب سایت در گوگل وبمستر تولز را معرفی کردیم. متدهای Domain name provider و Google tag manager . در این بخش قصد داریم چگونگی اتصال Google Analytics به Google Search Console را شرح دهیم.

تفاوت دو سرویس گوگل آنالیتیکس و وبمستر تولز:

ممکن است در ظاهر، اطلاعاتی که دو سرویس گوگل یعنی Google analytics و Google search console به کاربران ارئه می کند یکسان و شبیه هم باشد اما در واقع تفاوت های کلیدی دارند.

داده‌های ارائه شده توسط گوگل آنالیتیک:

بطور کلی داده هایی که GA (گوگل آنالیتیکس) ارائه می دهد عبارتند از:

 • بازدیدکنندگان وب سایت چه کسانی هستند
 • وب سایت چه تعداد بازدیدکننده دارد
 • بازدیدکنندگان چگونه به سایت شما می رسند
 • کاربران، چه بازه زمانی را در سایت شما صرف می کنند
 • کاربران سایت تان در کدام مناطق جغرافیایی زندگی می کنند

داده‌های ارائه شده توسط وبمستر تولز:

در حالی که کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) برخلاف GA ، بیشتر اطلاعات داخلی (INTERNAL INFORMATION) وب سایت ها را ارائه می دهد. بطور کلی این اطلاعات عبارتست از:

 • چه سایتی به شما لینک داده است
 • نشان دهنده خطاهای احتمالی موجود در سایت
 • کلمات کلیدی که سایت شما با آنها در موتورهای جستجو نمایش داده می شود.

همچنین GA و Google Search Console به یک شکل به داده ها نگاه نمی کنند و آنها را از طریق یکسانی بدست نمی آوردند. بعنوان مثال اگر شما به گزارش یکسانی از این دو سرویس نگاهی بیاندازید، داده ها مطمئنا یکسان نخواهد بود.

کسب داده‌های ترکیبی دو سرویس:

برای کسب داده های هر دوی این سرویس ها، بهتر است آنها را به هم لینک و متصل کنید. اتصال سرویس های GA و Google search console می تواند داده هایی را به شما ارائه دهد که هرگز قبل دسترسی به این اطلاعات در هیچیک از این سرویس ها فراهم نبود. پس اگر موافق باشید، شروع کنیم:

اگر وب سایت تان را تائید (verify) نکرده اید، قبل از شروع عملیات اتصال دو سرویس مذکور، باید آنرا تائید کنید.

اتصال سرویس های GA و GSC:

در داشبورد کنسول سرچ گوگل، روی نام وب سایتی که می خواهید سرویس های GA و GSC را در آن متصل کنید کلیک کنید. سپس روی آیکون چرخ‌دنده (gear) کلیک کنید و مانند تصویر زیر گزینه Google analytics property را انتخاب کنید:

Google analytics property

سپس گوگل لیستی از تمام اکانت هایی را که در حساب کاربری گوگل شما تعریف شده است را نمایش می دهد. شما فقط کافیست نام اکانت GA موردنظرتان را انتخاب کنید.به همین راحتی توانستید دو ابزار Google Analytics و Google Search Console را به هم متصل کنید و از داده های جدید و تلفیقی آن دو استفاده کنید.

 بخش چهارم: افزودن نقشه سایت در گوگل وبمستر تولز 

در بخش قبل، چگونگی اتصال گوگل آنالیتیکس به کنسول جستجوی گوگل را بررسی کردیم  ارتباط بین این دو سرویس گوگل را متوجه شدیم.

در این بخش می خواهیم نحوه افزودن نقشه سایت (sitemap) را به اکانت خود در گوگل وبمستر تولز آموزش دهیم.

نقشه سایت چیست؟

نقشه های سایت، اطلاعات مهمی نظیر ساختار وب سایت و نوع محتوای در دسترس را به خزنده های موتور جستجو ارائه می دهد. نقشه سایت می تواند شامل متادیتا (Meta data) بهمراه جزئیات باشد. مانند اطلاعاتی راجع به تصاویر، ویدیو و … و اینکه سایت شما چندوقت یکبار آپدیت می شود.

نقشه سایت (Site map)

فواید معرفی نقشه سایت به کنسول جستجوی گوگل:

با افزودن (submit) نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل، برآیند شناسایی صفحات و محتوای آنها را برای خزنده های موتورهای جستجو مانند گوگل راحت تر می کنید. بخاطر داشته باشید که معرفی نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل، الزامی نمی باشد و سایت شما برای نداشتن نقشه سایت، جریمه (penalize) نخواهد شد. اما مسلما افزودن حداقل یک نقشه سایت ضرری ندارد بلکه برای وب سایت های زیر مفید هم می باشد:

 • وب سایت هایی که تازه شروع بکار کرده اند و هنوز لینک های زیادی از سایت های دیگر دریافت نکرده اند.
 • وب سایت هایی که مقیاس بسیار بزرگی دارند.
 • وب سایت هایی که دارای صفحات متعددی هستند و بخوبی ب هم لینک نشده باشند.

نحوه افزودن نقشه سایت (Sitemap):

قبل از اینکه بتوانید نقشه سایت (SITEMAP) را در اکانت کنسول جستجوی گوگل تعریف کنید، باید سایت شما حتما تائید (VERIFY) شده باشید. در مقالات قبل ، متدهای مختلف VERIFY کردن سایت را به تفصیل بررسی کردیم.

از داشبورد کنسول جستجو، روی لینک نام وب سایتی که می خواهید برای آن نقشه سایت تعریف کنید، کلیک کنید. سپس مطابق تصویر زیر، در منوی واقع در سایدبار سمت چپ، و در زیرمنوی Crawl ، گزینه sitemap را انتخاب کنید:

زیرمنوی Crawl ، گزینه sitemap

مانند تصویر زیر، روی دکمه قرمزرنگ ADD/TEST SITEMAP کلیک کنید:

ADD/TEST SITEMAP

با کلیک روی دکمه فوق، باکسی برای شما باز می شود که می توانید آدرس نقشه سایت تان را در آن بنویسید:

نقشه سایت (SITEMAP) در Webmaster Tools

در باکس فوق باید محلی که نقشه سایت (SITEMAP) در آن قرار دارد را بعد از نام دامین سایت وارد کنیم. به همین راحتی شما توانستید نقشه سایت تان را به گوگل بشناسانید.

در صورتی که نقشه ای برای سایت تان ندارید، می توانید با مراجعه به وب سایت هایی مانند xml-sitemaps.com نقشه سایت خود را در فرمت xml ایجاد کنید.

 بخش پنجم: بررسی فایل robots.txt  در گوگل وبمستر تولز 

 

در بخش قبل، افزودن نقشه سایت (Site map) در گوگل وبمستر تولز را آموزش دادیم. در این بخش، درباره فایل Robots.txt مطالبی را ارائه خواهیم داد و نحوه چک کردن این فایل را توضیح می دهیم.

 

فایل robots.txt چیست و چه کاربردی دارد؟

داشتن یک وب سایت به این معنی نیست که می خواهید تمام صفحات آن توسط خزنده های موتور جستجو ایندکس شوند.

اگر صفحه یا صفحاتی وجود دارد که می خواهید از دسترس خزنده ها (crawler) دور بماند و ایندکس نشود، می توانید از فایل robots.txt استفاده کنید. فایل ربات (robots.txt) در روت سایت شما قرار دارد و به ربات های خزنده می گوید که کدام یک از صفحات را پیمایش و ایندکس نکند.

این نکته قابل ذکر است که استفاده از فایل ربات، تضمینی نمی دهد که صفحات موردنظر ما از دید خزنده ها پنهان بماند و ایندکس نشوند. همچنین فایل ربات مانع از این نمی شود که سایت های دیگر به آن صفحه یا صفحات ذکر شده لینک ندهند. حتی اگر این صفحات، ایندکس نشوند.

» برای تکمیل اطلاعات خود درباره فایل robots.txt مقاله همه چیز درباره فایل robots.txt را مطالعه نمائید.

مشاهده و ویرایش فایل robots.txt:

اگر می خواهید فایل ربات (robots.txt) وب سایت تان را مشاهده کنید و آن را ویرایش کنید، مانند تصویر زیر، به داشبورد کنسول مراجعه کرده و در منوی Crawl ، گزینه robots.txt Tester را کلیکی کنید:

چک کردن فایل robots.txt

اگر هنوز وب سایت تان را تائید (verify) نکرده اید، قبل از مشاهده و ویرایش فایل robots حتما verify کنید. منوی robots.txt tester امکان مشاهده، ویرایش و احیانا در صورت بروز خطا امکان نمایش خطا را به شما می دهد. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که خزنده و یا ربات های گوگل را بهمراه url ای که می خواهید ایندکس نشوند را انتخاب کنید:

منوی robots.txt tester

نکاتی راجع به فایل Robots:

نکته 1: به محض اعمال تغییر در فایل ربات (robots.txt) توسط منوی robots.txt tester ، فایل فیزیکی robots.txt واقع در روت (ریشه) هاست شما بطور اتوماتیک آپدیت نمی شود. برای آپدیت شدن سریع و بلافاصله این فایل، باید فایل robots را از روت سایت دانلود کرده و پس از اعمال تغییرات لازم، آنرا آپلود کنید تا با فایل قبلی جایگزین (replace) شود.

نکته 2: فایل robots.txt حتما باید در ریشه (root) هاست وب سایت تان ایجاد شود. بعنوان مثال اگر در آدرس زیر ذخیره شود بی تاثیر خواهد بود:

http://www.example.com/somecategory/robots.txt

در ابزار تست فایل ربات (robots.txt testing) روی لینک Verify live version کلیک کنید تا مطمئن شوید فایل ربات بدرستی در روت هاست شما قرار گرفته است. سپس Submit live version را کلیک کنید.

 بخش ششم: قابلیت Fetch as Google و ایندکس شدن سریع یک URL 

در بخش قبل، چک کردن فایل robots.txt  در گوگل وبمستر تولز را آموزش دادیم. در این بخش که بخش آخر از آموزش سرویس گوگل وبمستر تولز می باشد، قابلیت Fetch as Google و نحوه مشاهده خطاهای وب سایت را توضیح خواهیم داد.

ایندکس دستی صفحات وب سایت در وبمستر تولز:

اگر تغییر قابل توجهی در وب سایت تان اعمال کرده اید و می خواهید هر چه سریعتر این تغییرات، توسط گوگل شناسایی شود، مانند تصویر زیر به منوی Crawl > Fetch as Google رفته و کلیک کنید. توسط این ابزار می توانید صفحه و یا صفحاتی را که جدیدا ساخته اید را بصورت دستی (manual) در موتور جستجوی گوگل submit کنید.

قابلیت Fetch as Google و ایندکس شدن سریع یک URL

با کلیک روی Fetch as Google صفحه ای به شکل زیر به شما نمایش داده می شود که می توانید آدرس صفحه موردنظر را در آن وارد کنید و دکمه FETCH را کلیک کنید:

 اگر تعداد صفحاتی را که تغییر داده اید زیاد است و نمی توان آنها را یکی یکی در باکس تصویر فوق وارد کرد، این تسکت باکس را خالی بگذارید و دکمه  Fetch and Render را بزنید. بسته به تعداد و سایز صفحاتی که fetch می شوند، این عملیات زمان خواهد برد. با انجام این عملیات، خزنده های گوگل، به صفحات و محتوای جدید وب سایت تان سر زده اند و در طی چند روز آینده، نتایج آن در گوگل نمایان خواهد شد.

خطاهای سایت در کنسول جستجوی گوگل

قابلیت Crawl Errors در کنسول جستجوی گوگل:

هیچکس نمی خواهد در وب سایت خود خطا (Error) داشته باشد. اما گاهی اوقات ممکن است شما متوجه وجود خطا در سایت تان نشوید تا اینکه یک نفر به شما اعلام کند. بجای اینکه منتظر شخصی شوید تا خطاهای احتمالی وب سایت تان را گوشزد کند، کنسول جستجوی گوگل بلافاصله متوجه خطاهای موجود در سایت می شود و در منوی Crawl > Crawl Errors به شما اعلام می کند. در تصویر زیر، این بخش با کادر قرمز رنگ مشخص شده است:

خطاهای سایت در کنسول جستجوی گوگل

شما بلافاصله به صفحه خطاهای پیمایش (Crawl Errors) هدایت می شوید که در آن، خطاهایی که خزنده ها بهنگام پیمایش صفحات وب سایت تان با آن برخورد کرده اند، نمایش داده شده است. به تصویر زیر دقت کنید:

صفحه خطاهای پیمایش (Crawl Errors)

روی هر خطا (Error) که کلیک کنید، می توانید اطلاعات بیشتری را درباره آن ارور مشاهده کنید:

اطلاعات بیشتر راجع به خطاها (Errors)

می توانید از خطاها اسکرین شات تهیه کنید تا در صورتی که شما مسئولیتی در زمینه رفع آن خطاها ندارید، به شخص مربوطه ارجاع دهید.

امیدوارم این آموزش، مورد استفاده شما قرار گرفته باشد…

نکته مهم: در مقاله “راهنمای کامل سرچ کنسول جدید گوگل” ورژن جدید سرچ کنسول گوگل را بطور کامل آموزش داده ایم.

دوستان گرامی اگر سوال یا ابهامی در مورد سرویس وبمستر تولز گوگل (سرچ کنسول فعلی) دارید، لطفا از طریق فرم ارسال دیدگاه پایین همین مقاله آن را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

منبع: https://moz.com/blog/a-beginners-guide-to-the-google-search-console

0/5 (0 نظر)
فهرست مطالب پنهان

اطلاعات مقاله

راهنمای تصویری گوگل سرچ کنسول بصورت کاربردی

فرم ارسال دیدگاه درباره

راهنمای کامل سرچ کنسول جدید گوگل

دیدگاه کاربران درباره

راهنمای کامل سرچ کنسول جدید گوگل

avatar طراحی وب سایت (2019-09-15 14:44:42)
با تشکر
avatar احسان صفری (2019-09-15 21:56:36)
خواهش می کنم :)