نحوه گرفتن بک لینک های با کیفیت و رایگان

نحوه گرفتن بک لینک های با کیفیت و رایگان

مشخصات مقاله

نحوه گرفتن بک لینک های با کیفیت و رایگان

نحوه گرفتن بک لینک های با کیفیت

How to Get High Quality Backlinks

منبع: https://blog.alexa.com

نحوه گرفتن بک لینک های با کیفیت

یک لینک های با کیفیتی که به یک وب سایت اشاره می کنند یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجوی گوگل می باشد. وقتی یک وب سایت با کیفیت و معتبر به وب سایت شما لینک بدهد، یک سیگنال مثبت به سمت موتورهای جستجو و خزنده های آن ارسال می کند مبنی بر اینکه وب سایت شما مفید و ارزشمند است.

هیچ راه سریع و ساده ای برای دریافت بک لینک های با کیفیت وجود ندارد. اما استراتژی هایی وجود دارد که با انجام آنها با یکدیگر می توان احتمال گرفتن بک لینک های رایگان و با کیفیت را افزایش داد و در نتیجه وب سایت در نتایج موتورهای جستجو بیشتر نمایش یابد.

 

21 استراتژی برای دریافت بک لینک های با کیفیت:

« Content »

محتوای سایت تان تاثیر زیادی در کسب بک لینک های با کیفیت و معتبر دارد. در این بخش تاکتیک ها و استراتژی های لینک سازی مناسب را برای دریافت یک لینک های خوب به محتوای سایت را آموزش می دهیم.

1)  انتشار محتوای با کیفیت در وب سایت:

محتوای شما باعث می شود وب سایت های دیگر تصمیم بگیرند که آیا به سایت تان لینک بدهند یا خیر؟ محتوای بهینه و باکیفیت در اعتبار برند شما نیز موثر خواهد بود. به نحوی که اگر محتوای مفیدی در سایت تان منتشر نکنید سایت های دیگر شما را بعنوان یک برند قابل اعتماد و معتبر نخواهند شناخت و به آن بک لینک نخواهند داد.

مقاله “ساختار پست بهینه برای موتورهای جستجو” را مطالعه کنید تا یاد بگیرید چطور یک مقاله با کیفیت و ارزشمند تولید کنید.

2) تحقیقات و ریسرچ های اصل و دست اول تهیه کنید:

یکی از انواع محتوایی که می توانید به منظور دریافت بک لینک های باکیفیت در سایت خود منتشر کنید ریسرچ های اورجینال می باشد. مانند: آنالیز و بررسی یک محصول/سرویس خاص بهمراه فیلم آموزش استفاده از آن و گالری تصاویر و… اینگونه مطالب معمولا در هیچ سایت دیگری یافت نمی شود پس ارزشمند و دست اول هستند. وقتی شما مطالب با کیفیت و غیرکپی در سایت خود می نویسید، سایر وب سایت ها را ترغیب می کنید تا به محتوای شما لینک دهند.

3) انتشار آموزش ها و دوره های جامع و چند منظوره:

روش دیگری که می توان بوسیله محتوا توجه سایر وب سایت ها و کاربران را جلب کنید تهیه آموزش های جامع، دقیق بهمراه جزئیات کامل است. سعی کنید راهنماهای جامع و دقیقی راجع به محصول یا سرویس موردنظر خود بنویسید و از انواع مختلف محتوا (مانند: ویدئو، اینفوگرافیک و…) در آن استفاده کنید. بطوریکه سایر وب سایت ها و حتی رقبای خود را تشویق به لینک دادن به سایت تان کند.

4) محتوای خود را بصورت لیست منتشر کنید:

مخاطبان و بازدیدکنندگان وب سایت ها معمولا به مطالعه پست های لیست‌وار علاقه دارند. سادگی خواندن این فرمت از مقاله در موبایل و دسکتاپ و دریافت اطلاعات زیاد بصورت مختصر و مفید از مزایای لیست ها می باشد. با استفاده از این فرمت در مقالات خود، علاوه بر جلب توجه و علاقه کاربران، بک لینک های بیشتری را دریافت خواهید کرد.

5) تولید محتوای چندرسانه‌ای و بصری:

وقتی می خواهید یک محتوای باکیفیت و بهینه برای وب سایت خود تولید کنید فقط تمرکزتان روی متن و المان های متنی نباشد. محتوایی که بصورت بصری جذاب باشد می تواند بک لینک های زیادی را دریافت کند. در واقع انواع مختلف محتوا مانند اینفوگرافیک، چارت ها و نمودارها، ویدئو می توانند احتمال دریافت بک لینک باکیفیت را افزایش دهند. پس توصیه می شود محتوای خود را فقط بر مبنای “متن” تولید نکنید و از آیتم های ویژوال مانند تصاویر اینفوگرافیک جامع استفاده کنید.

6) ایجاد کتابخانه ای از مطالب جدید و غیر قابل انقضا:

وب سایت ها غالبا به مطالبی لینک می دهند که تاریخ انقضا ندارند و قدیمی نمی شوند. بنابراین وب سایت هایی که موضوع مقالات‌شان همیشه تازگی دارد و منقضی نمی شوند احتمال بیشتری دارد که بک لینک های با کیفیت از وب سایت های دیگر دریافت کنند.

7) از موضوعات رایج و اخبار استفاده کنید:

اگرچه در آیتم قبل گفتیم تولید مقالاتی با موضوعات غیر قابل انقضا می تواند به دریافت بک لینک کمک کند اما برعکس آن نیز صادق است! یعنی تولید محتواهایی که به زمان خاصی بستگی دارند (مانند موضوعات رایج و روز دنیا و همچنین اخبار) نیز می تواند منجر به کسب بک لینک های با ارزش از سایت های خبری و سایر سایت ها شود.

این نوع از محتواها با اینکه نمی توانند بک لینک های دائمی و همیشگی دریافت کنند اما می توانند بک لینک های سریع و مرتبط کسب کنند.

8) لینک دادن به محتوای خود را آسان کنید:

تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند باعث افزایش احتمال لینک دادن سایر سایت ها به مطالب شما خواهد شد. شما می توانید این احتمال را با تسهیل لینک دادن سایر منتشران به سایت تان بیشتر کنید. مانند تصویر زیر می توانید کدهای HTML آماده برای اشتراک گذاری را در اختیار کاربران قرار دهید تا آنها سریع و راحت مطالب و تصاویر وب سایت شما را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند یا در سایت خود به مقاله شما لینک دهند.

لینک دادن به محتوای خود را آسان کنید

« Outreach »

انتشار محتوای با کیفیت بالا می تواند بطور ارگانیک بک لینک هایی را از سایت ها و منتشران دیگر در وب دریافت کند. اما برای افزایش تعداد بک لینک ها توصیه می شود سایت تان را به سایر بلاگ ها و نویسندگان معرفی کنید تا با کار شما آشنا شوند.

9) نحوه تشخیص بک لینک های باکیفیت:

همه لینک ها ارزش یکسانی ندارند. لینک هایی که از وب سایت های معتبر و با Authority بالا دریافت می کنید می تواند باعث بهبود رتبه سایت شما در نتایج سرچ گوگل شوند. اما اگر بک لینک گرفته شده از وب سایت های بی کیفیت و کم ارزش باشد نمی تواند کمکی به بهبود جایگاه سایت کند. پس بهتر است وقت خود را صرف لینک های باکیفیت کنید و روی اینگونه لینک ها سرمایه گذاری کنید. یک روش سریع و مطمئن برای تشخیص سایت های معتبر، چک کردن رتبه الکسای آن سایت است. رتبه الکسا بیانگر میزان اعتبار یک سایت در دنیای اینترنت می باشد. هرچه رتبه الکسا پایین تر باشد، اعتبار و کیفیت آن سایت برای گرفتن بک لینک بیشتر خواهد بود.

نحوه تشخیص بک لینک های باکیفیت

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره رتبه الکسا و نحوه بهبود آن کلیک کنید.

10) یافتن سایت هایی که به سایت رقبای شما لینک داده اند:

برای تخیص وب سایت هایی که پتانسیل گرفتن بک لینک از آنها را دارید ابتدا به لیست وب سایت هایی که به سایت های رقبای شما لینک داده اند مراجعه کنید. بدین منظور وارد سرویس Alexa’s Competitor Backlink Checker شده و ده آدرس سایت (شامل سایت خودتان) را وارد کنید. این ابزار لیست وب سایت هایی را که به سایت شما و رقیبانتان لینک داده اند را نمایش خواهد داد. در بخش “Backlinks Gap” لیست وب سایت هایی را مشاهده می کنید که سایت رقیب شما از آنها بک لینک گرفته است اما سایت شما خیر.

یافتن سایت هایی که به سایت رقبای شما لینک داده اند

اگر سایتی به سایت رقیب شما لینک داده است این احتمال وجود دارد که بتواند به سایت شما هم لینک دهد. روی لینک موردنظر خود در ابزار مذکور کلیک کنید تا وارد صفحه ای شوید که به رقیب شما بک لینک داده است. نوع محتوایی که در آن به رقیب تان لینک داده شده را بسنجید و سپس به ناشر آن مطلب ایمیل بزنید که می خواهید به سایت شما هم لینک بدهد. باید برای موفقیت در دریافت بک لینک از سایت منبع آنها را قانع کنید که افزودن آدرس سایت شما به لیست بک لینک ها می تواند منجر به تجربه کاربری خوب و رضایت کاربران شود.

Alexa’s Competitor Backlink Checker

11) یافتن سایت هایی که رقبای شما در آنها پست مهمان منتشر کرده اند:

روش دیگر برای گرفتن بک لینک های باکیفیت، استفاده از پست مهمان است. با استفاده از گزارشی که ابزارCompetitor Backlink Checker ارائه می دهد می توانید سایت هایی که رقیب شما در آنها پست میهمان منتشر کرده اما سایت شما اینکار را نکرده پیدا کنید. روی لینک وب سایت های مذکور کلیک کنید تا وارد آنها شوید. سپس با نویسنده آن مطالب وارد مذاکره شوید که یک پست مهمان هم از سایت شما در آن سایت منتشر کند.

یافتن سایت هایی که رقبای شما در آنها پست مهمان منتشر کرده اند

12) درخواست لینک دادن با نام برند شما:

اگر شما در سایت تان مطالب بهینه و باکیفیت تولید می کنید و دو آیتم قبل یعنی 10 و 11 (یافتن وب سایت هایی که به رقبای شما لینک یا پست مهمان داده اند) را نیز انجام داده اید احتمالا می خواهید نام برند خود را نیز در در وب سایت های دیگر به اشتراک بگذارید تا کاربران بیشتری با برند کسب و کار شما آشنا شوند (Brand Awareness). بهتر است معرفی نام برندتان بهمراه لینک به سایت شما باشد. اگر مشاهده کردید که سایت منبع نام برندتان را بدون لینک دادن به سایت شما درج کرده است می توانید به ناشر آن تذکر دهید تا نام برند شما را بهمراه لینک سایت تعریف کند.

13) بازسازی لینکهای شکسته:

ممکن است سایر وب سایت ها بک لینک های خود را به سایت ما بدرستی یا به موقع ندهند. این احتمال وجود دارد که لینک ها با خطای 404 روبرو شوند. پیشنهاد می شود هر چند وقت یکبار بک لینک هایی که سایر وب سایت ها به سایت شما داده اند را چک کنید و اگر با خطای 404 یا هر ارور دیگری مواجه می شوند به ناشر آن مطلب و لینک تذکر بدهید که آن را تصحیح کند.

14) بازبینی لینک های تصاویر:

تصاویری که در وب سایت ها وجود دارد ممکن است به سایت منبع آن لینک داده شده باشند. این احتمال وجود دارد که این تصاویر به وب سایت نادرستی لینک باشند. توصیه می شود اطمینان حاصل کنید که سایر وب سایت ها در صورتی که از المان های گرافیکی شما (مانند تصویر یا اینفوگرافی) استفاده کرده اند به سایت تان لینک داده باشند.

« Relationships »

Outreach یکی از روش های دریافت بک لینک های باکیفیت است. اما تنها روش نیست! شما می توانید با انجام روش های زیر، بک لینک های خوب و باکیفیتی را از سایت های معتبر بگیرید.

15) لینک دادن به سایت های مرتبط:

بهترین ارتباط آنست که هر دو طرف از این ارتباط منفعت ببرند. بنابراین وقتی در مسیر لینک بیلدینگ هستید باید دو طرف از تبادل لینک منافعی بدست بیاورند. توصیه می شود در مطالب خود به وب سایت های مرتبط لینک دهید تا احتمال لینک دادن آن سایت ها به سایت شما هم وجود داشته باشد. لینک دادن به سایت های مرتبط، باعث فعال شدن رادار این سایت ها می شود. پس وقتی شما درخواست انتشار پست مهمان در سایت های مرتبط می دهید، وقتی آن سایت ها ببینند که شما قبلا در سایت خود به آنها لینک داده اید احتمال پذیرفتن پست مهمان شما افزایش خواهد یافت. بنابراین سعی کنید لیستی از وب سایت هایی که موضوع آنها به سایت تان نزدیک است یا مخاطبان مشترک دارید تهیه کنید.

لینک دادن به سایت های مرتبط

16) بیان ویژگی سایر برندها:

یکی دیگر از روش های دریافت بک لینک از سایت های معتبر، بیان ویژگی ها و خدمات یک برند دیگر در سایت خود است. وقتی شما از یک برند دیگر در سایت خود تعریف می کنید و حتی مطلبی درباره آن منتشر می کنید این احتمال وجود دارد که سایت هدف هم برای جبران لطف شما، درباره برندتان درسایت خود توضیحی منتشر کند و لینکی به سایت شما بدهد. حتی این احتمال وجود دارد که برندی که درباره ویژگی های آن در سایت خود گفته اید، این مطلب شما را در شبکه های اجتماعی و رسانه های مختلف منتشر کند که باعث می شود کاربران زیادی با نام برند شما و سایت تان آشنا شوند.

17) انجام مصاحبه:

روش دیگر برای کسب بک لینک باکیفیت وجود دارد انجام مصاحبه می باشد. وقتی یک فرد یا برند مصاحبه ای را با یک رسانه یا وب سایت انجام می دهد و مثلا نکات و ترفندهای مارکتینگ را بیان می کند در واقع آن سایت به آن فرد یا برند بک لینک می دهد.

18) نوشتن نظرات مشتریان:

شما همچنین می توانید بعنوان مشتری یک برند معتبر، نظر خود را درباره محصولات/سرویس های آن بنویسید و نام برندتان را بهمراه لینک سایت خود در آن تعریف کنید. شرکت ها معمولا از نمایش نظرات مثبت مشتریان خود در سایت شان استقبال می کنند. پس نوشتن Testimonial روش دیگریست که می توانید بک لینک های باکیفیت بگیرید.

19) میزبانی از یک رویداد یا اسپانسری از یک کنفرانس:

امکان گرفتن بک لینک بصورت آفلاین نیز وجود دارد. بطوریکه شما میزبان یک رویداد خاص شوید یا اسپانسر (پشتیبان مالی) یک کنفرانس یا جلسه شوید. در اینصورت در اطلاع رسانی های آن رویداد یا کنفرانس نام سایت شما نیز درج خواهد شد.

20) داشتن یک استراتژی شبکه اجتماعی قوی:

وجود یک استراتژی قوی در به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نه تنها باعث ورود ترافیک کاربران به مطالب سایت شما می شود بلکه تعداد دفعات نمایش پست ها و نام برند شما را به کاربران مختلف افزایش می دهد. این قضیه می تواند برای آگاهی از برند شما و نیز لینک سازی کمک کننده باشد.

وقتی یک پست بهینه و باکیفیت در شبکه های اجتماعی کاربران به اشتراک گذاشته می شود و روز به روز کاربران بیشتری پست و نام برند شما را مشاهده می کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که وب سایت ها نیز به سایت و مطلب شما لینک بدهند.

داشتن یک استراتژی شبکه اجتماعی قوی

21) راه اندازی پروفایل های تجاری دیجیتال:

برای ثبت برند خود و همچنین دریافت بک لینک های باکیفیت توصیه می شود در تمام دایرکتوری ها و شبکه های اجتماعی معتبر و مرتبط با کسب و کارتان پروفایلی برای شرکت خود ایجاد کنید و آدرس سایت خود را در آن تعریف کنید. پس سعی کنید در شبکه های اجتماعی (مانند لینکدین) و دایرکتوری های مرتبط با موضوع بیزینس خود پروفایل بسازید تا هم از بک لینک آن بهره ببرید و هم نام برند خود را بیشتر در معرض نمایش کاربران قرار دهید.

4/5 (2 نظر)

اطلاعات مقاله

نحوه گرفتن بک لینک های با کیفیت و رایگان

فرم ارسال دیدگاه درباره

انواع لینک سازی داخلی و خارجی (لینک بیلدینگ)

دیدگاه کاربران درباره

انواع لینک سازی داخلی و خارجی (لینک بیلدینگ)

avatar Ehsan Safari (2019-01-28 11:53:10)
دوستان عزیز اگر تجربه‌ای در زمینه استفاده از انواع روش های لینک سازی (داخلی یا خارجی) دارند می توانند در همین بخش دیدگاه ها با سایر کاربران "محتوابان" به اشتراک بگذارند.
avatar فروشگاه اینترنتی صنایع دستی (2019-05-01 14:53:29)
اون قسمت معرفی ویکی ها رو خیلی دوست داشتم . مرسی مرسی
avatar Mohtava-Admin (2019-05-02 09:48:07)
سلام دوست عزیز. خواهش می کنم :)