نکات کلیدی برای سئوی فروشگاه‌های اینترنتی

نکات کلیدی برای سئوی فروشگاه‌های اینترنتی

مشخصات مقاله

نکات کلیدی برای سئوی فروشگاه‌های اینترنتی

نکات مهم سئوی فروشگاه‌های آنلاین

Essential SEO Tips for Online Stores

نکات مهم سئوی فروشگاه‌های آنلاین

لزوم بهینه سازی فروشگاه‌های آنلاین:

ورود کاربران از موتورهای جستجو (Organic Search)، از مهمترین منابع ترافیک بازدیدکنندگان سایت است. بنابراین بدون شک، سئو (SEO:Search-Engine-Optimization) برای مدیران وب سایت ها از اهمیت بالایی برخوردارست. وقتی هدف وب سایت شما انجام تراکنش آنلاین است، سئو می تواند مستقیما منجر به خرید از وب سایت و افزایش درآمد شما شود. پس اهمیت سئو دو چندان خواهد شد.

قوانین سئوی وب سایت های فروشگاهی با سئوی سایر وب سایت ها تفاوت چندانی ندارد. در فروشگاه های اینترنتی نیز ما نیاز به متا تگ توضیحات (Description Tag)، لینک ها (Links) و محتوای بهینه داریم. تنها تفاوتی که وجود دارد اینست که وب سایت های فروشگاهی، ساختار منحصربفردی دارند و باید استراتژی بهینه سازی (SEO Strategy) مجزایی برای آن پیاده سازی شود.

ما در این مقاله قصد داریم نکات و ترفندهای لازم جهت بهبود رتبه یک فروشگاه آنلاین را بیان کنیم.

1- درج تگ Alt برای تصاویر محصولات:

موتورهای جستجو قادر نیستند المان های بصری را مشاهده کنند. بلکه فقط می توانند متون را بخوانند. درج اتریبیوت alt برای تصاویر محصولات فروشگاه، باعث می شود این تصاویر در موتور جستجوی گوگل پیمایش و ایندکس شوند. به بیان دیگر، اتریبیوت alt (یا با اصطلاح رایج تگ alt) تصاویر را برای خزنده های گوگل قابل پیمایش و ایندکس می کند. معمولا فروشگاه های آنلاین، تصاویر زیادی در گالری محصولات خود دارند. با تعریف تگ alt (alt attribute) می توانید توضیحات مناسبی راجع به محصولات یا خدمات سایت فروشگاهی خود به موتورهای جستجو ارائه دهید.

2- استفاده هوشمندانه از لینک های داخلی:

شما احتمالا تا حد امکان می خواهید تعداد لینک های خارجی (external links) سایت تان را زیاد کنید. به این معنی که از سایت های بیشتری به سایت شما لینک داده شود. اما مراقب باشید اهمیت لینک های داخلی (internal links) را فراموش نکنید. بعنوان مثال شما می توانید از صفحه اصلی فروشگاه خود، به محصول ویژه خود یا به دسته بندی های کلی محصولات فروشگاه خود لینک دهید. گزینه دیگر اینست که در صفحه “درباره ما” فروشگاه اینترنتی، به محصولات ویژه لینک دهید.

3- افزودن یک بلاگ به فروشگاه اینترنتی:

فواید زیادی در افزودن بلاگ به یک سایت فروشگاهی وجود دارد که مزایای سئوی آن یکی از آنها می باشد. بلاگ امکان افزودن متون بهینه بیشتری را درباره محصولات تان فراهم می کند. شما می توانید در آن لینک هایی را به محصولات مشخصی بدهید. از همه مهمتر، توسط بلاگ شما می توانید این سیگنال را به موتورهای جستجو بویژه گوگل بفرستید که فروشگاه آنلاین شما فعال و در حال آپدیت است.

» مطالعه مقاله “ساختار بلاگ بهینه برای موتورهای جستجو” توصیه می شود.

4- نمایش نظرات کاربران درباره محصولات:

کامنت های مثبت مشتریان فعلی درباره محصولات یا خدمات شما، علاوه بر اینکه می تواند حس اعتماد را در مشتریان بالقوه ایجاد کند، بلکه توضیحات متنی بیشتری درباره محصولات تان تولید می کند. شما می توانید صدها کلمه درباره محصول خود توضیح دهید اما چرا به کاربران اجازه ندهیم اینکار را انجام دهند؟!

5- استفاده از متا تگ های منحصر به فرد در صفحات فهرست محصولات:

سعی کنید اطلاعات متا تگ های سئو (مانند keyword و description) در هر یک از صفحات دسته بندی محصولات یکتا (unique) باشد. بعنوان مثال اگر شما در سایت خود لپ تاپ و لوازم جانبی آنرا بصورت آنلاین می فروشید، متا دیتای صفحه فهرست انواع لپ تاپ باید با صفحه لوازم جانبی متفاوت باشد.

» مطالعه مقاله “اهمیت متا تگ ها در سئوی سایت” توصیه می شود.

6- نوشتن توضیحات کافی برای محصولات:

وقتی شما در حال درج محصول در فروشگاه اینترنتی خود هستید، می توانید بطور مفصل این محصول را شرح دهید و از نوشتن شرح کامل محصولات و نحوه کار با آن مضایقه نکنید. اما سعی نکنید از مطالب غیرمرتبط و غیر واقعی استفاده کنید زیرا ممکن است در نتایج جستجوی گوگل افت رتبه داشته باشید.

7- مراقب محتوای تکراری باشید:

موتورهای جستجو (و در صدر آنها گوگل) از محتوای تکراری در وب سایت ها متنفرند! ریسک داشتن محتوای تکراری در سایت های فروشگاهی بیشتر از سایت های معمولی می باشد. به این دلیل که تعداد کلمات قابل استفاده برای شرح یک محصول نامحدود نمی باشد، باید سعی کنید کلمات و جملاتی را استفاده کنید که خلاقانه و یکتا باشد و کپی نباشد.

» مطالعه مقاله “تعداد کلمات بهینه برای پست بلاگ و شبکه های اجتماعی” توصیه می شود.

» مطالعه سری آموزشی “راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی ساده و کامل توسط تکنولوژی ASP.NET MVC

منبع: https://www.wix.com/blog/2016/03/7-must-read-seo-tips-for-online-stores/

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

نکات کلیدی برای سئوی فروشگاه‌های اینترنتی

فرم ارسال دیدگاه درباره

نکات کلیدی برای سئوی فروشگاه‌های اینترنتی

دیدگاه کاربران درباره

نکات کلیدی برای سئوی فروشگاه‌های اینترنتی

دیدگاهی وجود ندارد