تاثیر محتوای چند صفحه وب بر رشد یا افت رتبه سایت

تاثیر محتوای چند صفحه وب بر رشد یا افت رتبه سایت

مشخصات مقاله

تاثیر محتوای چند صفحه وب بر رشد یا افت رتبه سایت

تاثیر محتوای چند صفحه وب بر رشد یا افت رتبه سایت

How a Few Pages Can Make or Break Your Website

تاثیر محتوای چند صفحه وب بر رشد یا افت رتبه سایت

اغلب صفحات سایت تان کاری انجام نمی‌دهند!

تحقیقات نشان می دهد که اکثر صفحات سایت در بین صفحات 2 تا 7 نتایج سرچ گوگل ظاهر می شوند. این قضیه می تواند بخاطر عدم تعیین استراتژی مناسب برای تولید محتوای سایت یا انتخاب کلمات کلیدی نامرتبط با کسب و کار اتفاق بیوفتد.

اغلب صفحات سایت تان کاری انجام نمی‌دهند!

طبق تحقیقات سایت Moz روی مقالات قدیمی خود، تعداد 100 صفحه بالای سایت (حدود 1.2 درصد از تمام صفحات ایندکس شده)، حدود 68 درصد ترافیک ارگانیک سایت را شامل می شود. علاوه بر این، تقریبا 94.5 درصد از صفحات ایندکس شده سایت، در طی 3 ماه، از موتورهای جستجو، تنها 5 کلیک یا کمتر دریافت می کنند.

بنابراین استراتژی تولید محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اولین قدم در این زمینه، تحقیقات کلمات کلیدی است.

استراتژی تولید محتوای بهینه:

1- تحقیقات کلمات کلیدی (Keyword Research):

موضوعات محتوا و مقالات سایت خود را می توانید از کلمات کلیدی پر جستجو انتخاب کنید. زیرا میزان بالای جستجوی این کلمات تضمین می کند که از محبوبیت و جذابیت زیادی در بین کاربران برخوردار هستند. کلمات کلیدی باید منطقی باشند. بدین منظور می توانید از فاکتورهای درجه سختی ارگانیک (organic difficulty metrics) وب سایت MOZ یا SEMrush استفاده کنید.

» مطالعه مقاله “تحقیقات در زمینه یافتن کلمات کلیدی مناسب” توصیه می شود.

2- نگارش محتوای بهینه (SEO Content):

هدف شما از تولید محتوا برای سایت تان، کسب رتبه بالا در نتایج جستجوی گوگل با سرچ کلمات کلیدی هدف است. از دورانی که در پست بلاگ فقط یک کلمه کلیدی تعریف می کردیم و آنرا به یک صفحه محصول یا سرویس شرکت خود متصل می کردیم گذشته است! در سالهای اخیر، اگر می خواهید برای کلمات کلیدی موردنظرتان در جستجوی گوگل رتبه خوبی بدست آورید باید محتوای شما در زمینه آن کلمات کلیدی در اینترنت بهترین محتوا باشد.

» مطالعه مقالات محتوابان در زمینه “پست بهینه” توصیه می شود.

چگونگی نمایش نتایج:

لیست کلمات کلیدی هدف را در یک فایل آماده کنید. سپس در مرحله بعد، با ترکیب معیارهای: میزان جستجو (Search Volume)، میزان سختی و رقابت و هدف جستجوکننده، لیست کلمات کلیدی بدست آمده را مرتب سازی و فیلتر کنید.

» برای تهیه لیست کلمات کلیدی هدف، می توانید از “Moz Keyword Template” استفاده کنید.

در تصویر زیر، تعداد سرچ کلمات را در یک ماه مشاهده می کنید. اگر وب سایت شما بتواند برای کلمات این لیست، بطور متوسط در انتهای صفحه اول یا ابتدای صفحه دوم قرار بگیرد، این پتانسیل را دارید که CTR سایت تان 2درصد شود. در صورتیکه جایگاه سایت شما، میانه های صفحه اول نتایج سرچ گوگل باشد، CTR=4% و اگر Position سایت تان نیمه بالایی صفحه اول نتایج باشد، CTR=6% خواهد بود.

چگونگی نمایش نتایج

در مثال تصویر بالا، برای 20 صفحه از وب سایت، CTR=2% می باشد که حدود 42 تا 49 کاربر هدف را در طول یکماه روانه سایت فوق می کند.

وب سایت مثال فوق، تعداد 343 بازدیدکننده ارگانیک (کاربرانی که با سرچ در موتورهای جستجو مانند گوگل وارد سایت می شوند) در طی یکماه دارد. تعداد صفحات ایندکس شده این سایت، 7850 می باشد. در بدترین حالت، 20 صفحه یعنی 0.3 درصد از کل صفحات، 10.9 درصد از کل ترافیک سایت را شامل می شوند.

چطور ممکن است چند صفحه از وب سایت تغییرات بزرگی ایجاد کنند؟

متخصصین وب سایت MOZ متدهای بیان شده تا اینجای مقاله را روی 37 صفحه فرود (لندینگ پیج) از وب سایت خود تست کرده اند که حدود 0.5 درصد از کل صفحات ایندکس شده سایت ماز می باشد. نتیجه پیاده سازی متدهای مذکور روی این صفحات، نمایش سایت در صفحه اول نتایج سرچ گوگل برای 24 کلمه کلیدی هدف می باشد. نمایش لینک سایت moz با سرچ این کلمات در گوگل، باعث ورود 716 کاربر هدف به سایت ماز در طی یکماه شده است.

طبق آنالیز فوق، 0.5 درصد صفحات سایت MOZ حدود 7.7 درصد از ترافیک کاربران سایت را تشکیل می دهند. این 37 صفحه لندینگ که بیان کردیم که نیم درصد از تعداد کل صفحات ایندکس شده سایت ماز را تشکیل میدادند و 7.7 درصد از بازدیدکنندگان سایت ماز را شامل می شوند، ارزش سالیانه 103 هزار دلار برای moz دارند.

منبع: Wix.com

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

تاثیر محتوای چند صفحه وب بر رشد یا افت رتبه سایت

فرم ارسال دیدگاه درباره

ساختار پست بهینه برای به اشتراک‌گذاری

دیدگاه کاربران درباره

ساختار پست بهینه برای به اشتراک‌گذاری

دیدگاهی وجود ندارد