۱۲ دلیل برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

۱۲ دلیل برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

مشخصات مقاله

۱۲ دلیل برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

12 دلیل برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

Why SEO is important for business

12 دلیل برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

 

دلایل اهمیت بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل چیست و چرا در سال های اخیر، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو:SEO) تا این حد اهمیت دارد؟

قاعدتا بالا رفتن جایگاه یک سایت در نتایج جستجوی گوگل می تواند میزان جستجو شدن و میزان دیده شدن آن سایت را افزایش دهد. در این مقاله، 12 دلیل برای مهم بودن سئو یا بهینه سازی وب سایت بیان می کنیم که می تواند تا حد زیادی ذهنیت شما را درباره لزوم بالا بردن رتبه سایت در سرچ گوگل کامل سازد.

 

1- جستجوی ارگانیک یا organic search بعنوان اولین منبع ترافیک ورودی وب سایت ها:

جستجوی ارگانیک یا طبیعی بخش بزرگی از میزان کارایی یک سایت را تشکیل می دهد که بعنوان یک کامپوننت ضروری و اساسی در تبدیل بازدیدکنندگان به خریدارای وفادار مطرح می شود.

همانطور که احتمالا می دانید، موتور جستجوی گوگل بیشترین سهم را در بین تمام موتورهای جستجوی دنیا دارد. بطوریکه حدود 75 درصد جستجوها در سراسر جهان از طریق گوگل انجام می گیرد. البته این آمار در کشورمان ایران حدود 90 درصد می باشد. سایر موتورهای جستجو مانند yahoo و bing و yandex و baidu و… سهم کوچکی در بین کاربران جستجوکننده دارد.

وب سایت Google بالاترین میزان بازدید را در دنیا دارد. جی‌میل (gmail) هم پرطرفدارترین سرویس ایجاد ایمیل می باشد. با حدود یک میلیارد کاربر! لازم به ذکر است که سایت یوتیوب (YouTube) که زیرمجموعه گوگل می باشد، بعد از خود گوگل، پرطرفدارترین موتور جستجوی جهان می باشد.

شما بخوبی می دانید که اغلب افرادی که در سراسر دنیا به اینترنت دسترسی دارند حداقل روزی یکبار سراغ وب سایت گوگل می روند تا موضوع موردنظر خود را سرچ کنند.

پس دیده شدن در نتایج سرچ گوگل بعنوان یک منبع معتبر و شناخته شده، می تواند برای هر نوع کسب و کاری مهم باشد.

 

2- افزایش اعتماد و اعتبار (Trust & Credibility) توسط سئو:

یک سئوی هدفمند با تعیین یک استراتژی قوی روی یک وب سایت ساده، سبک که تجربه کاربری (UX) خوبی هم دارد، می تواند شانس دیده شدن آن سایت را در نتایج سرچ گوگل تا حد زیادی بالا ببرد.

کسب اعتبار و قدرت (Authority) به فاکتورهایی بستگی دارد که به مرور زمان یک وب سایت می تواند آنها را کسب کند:

  • پروفایل بک لینک های با کیفیت (Quality Backlinks Profile)
  • رفتار مثبت کاربران (Positive user behavior)
  • سیگنال های یادگیری ماشین (Machine Learning Signals)
  • بهینه سازی المان ها و محتوای صفحات (On-page element & content optimization)

 

افزایش اعتماد و اعتبار

 

کسب قدرت و اعتبار (مانند زندگی واقعی) نمی تواند یک شبه برای یک سایت بدست بیاید. بلکه نیازمند گذشت زمان و سعی و تلاش است. علاوه بر موارد فوق، ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت می تواند تا حد زیادی منجر به رضایت کاربران و در نتیجه افزایش اعتبار سایت و کسب و کار شما شود.

 

3- سئوی خوب به معنی تجربه کاربری مناسب است:

همه مدیران سایت ها می خواهند در نتایج سرچ گوگل در رتبه های بالا باشند، اما کمتر کسی می داند که داشتن تجربه کاربری خوب یکی از فاکتورهای مهم کسب رتبه بالا در گوگل می باشد.

گوگل در طی این سال ها یاد گرفته که چگونه تجربه کاربری خوب را از تجربه کاربری بد تشخیص دهد. UX یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در موفقیت وب سایت ها می باشد.

مشتریان می دانند دنبال چه هستند و اگر نتوانند آن را براحتی در سایت شما پیدا کنند کارایی (Performance) سایت شما زیر سوال می رود.

گوگل دیگر یک موتور جستجو نیست. بلکه موتور پاسخگو می باشد. بدین معنی که الگوریتم های خود را طوری تعریف کرده که بهترین پاسخ را به کاربر جستجو کننده ارائه کند. پس داشتن تجربه کاربری مناسب بطور مستقیم می تواند روی نتایج سرچ گوگل تاثیرگذار باشد. هدف گوگل همان هدف کاربر است. یعنی رساندن کاربر به پاسخ موردنظر او در سریع ترین زمان و راحت ترین روش.

 

4- سئوی محلی به معنی افزایش Engagement و ترافیک و نرخ تبدیل است:

با توسعه روز افزون استفاده از موبایل و متعاقب آن افزایش ترافیک ورودی کاربران از دستگاه های موبایل، جستجوی محلی یا Local Search به یکی از عوامل مهم موفقیت اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسط در فضای اینترنت تبدیل شده است.

بوسیله سئوی محلی، سایت شما سریع تر و راحت تر توسط مشتریان بلقوه کشف می شود و باعث می شود که آنها یک قدم به خرید نزدیک تر شوند.

بهینه سازی وب سایت بصورت محلی (Local Optimization) می تواند در شهر، استان، کشور خاص انجام گیرد تا کسب و کارها زودتر به اهداف خود برسند و جامعه آماری بازدیدکنندگان سایت به موقعیت های جغرافیایی مذکور محدود شوند.

یکی از روش های پیاده سازی سئوی محلی یا Local SEO ثبت سایت بیزینس در سرویس گوگل مای بیزینس یا GMB می باشد. بدین وسیله کاربران با سرچ عنوان کسب و کار شما به همراه نام شهر یا استان یا کشور در گوگل، لینک سایت شما بهمراه سایر اطلاعات تماس (مانند شماره تلفن، آدرس، ساعات کار و آدرس شرکت) بعنوان اولین نتیجه گوگل نمایش خواهد یافت.

 

سرویس گوگل مای بیزینس

 

5- تاثیر سئو بر چرخه خرید:

کاربری که بعنوان مشتری می خواهد از یک وب سایت محصول یا سرویسی را خریداری کند، در همان بستر اینترنت می تواند تحقیقات خود را انجام دهد و محصول یا خدمت موردنظر خود را در تمام وب سایت ها مقایسه کند. این قضیه یکی از دلایل مهمی است که کاربران از خرید آنلاین استقبال می کنند.

با استفاده از تکنیک های سئو می توانید ویژگی های سرویس یا محصول خود را به روش مناسبی در معرض دید مشتریان قرار دهید. این قضیه می تواند در روند خرید کاربران بطور مثبتی تاثیرگذار باشد.

برندها باید بتوانند زمانیکه کاربران بدنبال محصول یا سرویس موردنظر خود هستند نمایان شوند. سئوی محلی یا لوکال نمایش برندها را بهنگام سرچ کاربران ممکن می سازد.

 

6-  Best Practice های سئو همیشه در حال آپدیت هستند:

پیاده سازی تاکتیک های سئو در وب سایت خیلی عالی است اما اگر روند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کوتاه مدت باشد و ادامه دار نباشد، یا فرآیند ارزیابی کارایی سایت بطور مستمر انجام نشود، این نوع بهینه سازی نمی تواند برای آن کسب و کار مفید باشد.

دیده شدن در نتایج سرچ کاربران نیازمند کاری مستمر و مطالعه آپدیت های الگوریتم گوگل می باشد تا بتوانید با رقبای خود بر سر کسب رتبه های بالای گوگل مبارزه کنید. گوگل در طول یکسال صدها آپدیت به الگوریتم های خود اضافه می کند. اگر وب سایتی نتواند استراتژی سئوی خود را با روند بروز رسانی الگوریتم های گوگل آپدیت نگه دارد، مسلما از رقبای خود عقب میوفتد و برگشتن به رتبه سابق در نتایج سرچ گوگل کار سخت و زمانبری خواهد بود.

 

7- فهمیدن سئو می تواند به شناخت فضای وب کمک کند:

در دنیای اینترنت که همیشه در حال تغییر و آپدیت است، کسب رتبه اول در نتایج سرچ گوگل و باقی ماندن در این رتبه کار سختی می باشد. داشتن اطلاعاتی در زمینه فضای وب (Web Environment)، مانند اینکه بدانیم رقبای ما چگونه رتبه خوبی را بدست آورده اند می تواند برای برند ما مفید واقع شود.

 

8- سئو نسبتا ارزان است:

البته که سئو هزینه دارد. مانند تقریبا تمام چیزهای خوب!

اما SEO به نسبت سایر تکنیک ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ ارزان تر می باشد. هزینه ای که فرآیند بهینه سازی سایت یا سئو دارد هزینه بازاریابی یا MARKETING نمی باشد بلکه سرمایه گذاری صحیحی برای کسب و کارها محسوب می شود.

یک سئوی خوب می تواند برای سالیان سال، بازدیدکننده و در نتیجه خریدار برای سایت ایجاد کند. اما سئو، همانند هر چیز دیگری در زندگی واقعی، نیازمند توجه و رسیدگی و البته سرمایه گذاری می باشد.

سئو نسبتا ارزان است

9- سئو یک استراتژی بلند مدت است:

کارهایی که در سال اول فعالیت یک وب سایت برای بهینه سازی سایت یا سئو انجام می شود می تواند اثرش تا چندین سال روی سایت باقی بماند.

هر اندازه که برای سئوی سایت تان زمان صرف می کنید، تلاش می کنید یا بودجه اختصاص می دهید، می تواند در طی سالها باعث تثبیت یا بهبود جایگاه سایت در نتایج سرچ موتورهای جستجو شود.

 

10- سئو قابل سنجش و ارزیابی است:

اگرچه سئو مانند تبلیغات کلیکی پولی گوگل یعنی ادوردز (AdWords) معیارهای اندازه گیری دقیقی ندارد، اما می توان با ابزارهای آنالیز سئو مانند سرچ کنسول گوگل سئو را ارزیابی و بررسی کرد.

کار سخت در پشت صحنه اتصال مواردی است که برای بهینه سازی سایت انجام داده ایم. زیرا معمولا بطور طبیعی هیچ ارتباطی بین آنها موجود نمی باشد.

همچنین مهم است که اقداماتی که می خواهیم در آینده در راستای سئوی سایت انجام دهیم را بدانیم. بنابراین اگر استراتژی مناسبی برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو (بالا رفتن رتبه سایت در نتایج گوگل) داشته باشیم، اتصال موارد مذکور کار سختی نخواهد بود.

کسب و کارها می خواهند جایگاه سایت خود را در یک بازه زمانی بدانند. اینکه بعنوان مثال در سال 2018 چه وضعیتی داشته اند و با فرآیند سئویی که در طی یکسال انجام داده اند، الان در چه جایگاهی در نتایج سرچ گوگل قرار دارند و ترافیک ارگانیک سایت چه تغییری داشته است.

 

11- سئو می تواند فرصت های درخشان ایجاد کند:

سئوی با کیفیت همواره راهی برای نه تنها کشف شدن بلکه برای درخشندگی هر چه بیشتر برند کسب و کار پیدا می کند. هر اندازه یک برند بهتر شناخته شود، فرصت های رشد آن برند نیز بیشتر خواهد بود. بدین صورت که برند بیشتر توسط کاربران دیده و شناخته می شود و میزان فروش محصولات/خدمات آن برند نیز به مرور زمان بالا خواهد رفت.

 

12- اگر سایت شما در صفحه اول گوگل نباشد، هیچ کلیکی دریافت نخواهد کرد:

شکی نیست که اگر لینک وب سایت تان در صفحه اول گوگل جایی نداشته باشد، قادر نخواهد بود هیچگونه ترافیک ارگانیک (کاربرانی که از موتورهای جستجو وارد یک سایت می شوند) دریافت کنند. زیرا بندرت پیش می آید که فرد جستجو کننده برای یافتن نتیجه دلخواه خود به صفحه دوم نتایج سرچ گوگل مراجعه کند.

طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده، سه نتیجه اول گوگل، حدود 40 درصد کل کلیک های کاربران را تشکیل می دهند. در حالی که حدود 30 درصد از نتایج سرچ گوگل در صفحات یک و دو، هیچ کلیکی دریافت نمی کنند.

این بدین معنیست که:

  • اگر جایگاه سایت شما با سرچ کلمات کلیدی هدف، در صفحه اول نتایج سرچ گوگل نباشد، باید کاری کنید که باشد!
  • موارد زیادی پیش میاید که کاربری کلمه کلیدی موردنظر خود را در گوگل سرچ می کند و نمی تواند آن چیزی که بدنبالش است را پیدا کند.

 

ترافیک ارگانیک

پیاده سازی استراتژی مناسب برای یک سئوی باکیفیت می تواند تلاش های بازاریابی دیجیتال کسب و کار را به ثمر برساند و آن برند را به کاربران هدف معرفی کند.

در سالیان اخیر، بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل که نتیجه سئوی باکیفیت می باشد، حیاتی و ضروری است و دلایل لزوم داشتن یک وب سایت بهینه را در این مقاله بطور کامل شرح دادیم.

شما کاربران عزیز در صورتیکه می خواهید از فواید سئو برای وب سایت تان بهره مند شوید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. یا از طریق پر کردن فرم ثبت سفارش سئو درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

منبع: www.searchenginejournal.com

0/5 (0 نظر)

اطلاعات مقاله

۱۲ دلیل برای بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

فرم ارسال دیدگاه درباره

آموزش بهینه سازی یا سئوی وب سایت های تک صفحه ای

دیدگاه کاربران درباره

آموزش بهینه سازی یا سئوی وب سایت های تک صفحه ای

دیدگاهی وجود ندارد