قوانین جدید سئو در سال ۲۰۱۸

قوانین جدید سئو در سال ۲۰۱۸

مشخصات مقاله

قوانین جدید سئو در سال ۲۰۱۸

15 قانون سئو در سال 2018

15 Rules for SEO in 2018

15 قانون سئو در سال 2018

قوانین سئوی سایت در سال 2018 میلادی

اگر بدنبال یادگیری قواعد و قوانین سئو و بهینه سازی وب سایت در سال 2018 هستید، توصیه می شود این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله آموزشی، 15 قاعده مهم و اساسی بهینه سازی سایت را در سال 2018 مطرح خواهیم کرد.

1- سرعت لود وب سایت خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آنرا بهبود بخشید:

با استفاده از ابزار گوگل Page Speed Insights می توانید سرعت صفحات سایت خود را چک کنید. با بهبود سرعت لود صفحات وب سایت خود احتمال نمایش وب سایت تان را در نتایج موتور جستجوی گوگل افزایش داده اید.

 سرعت لود وب سایت خود را بررسی کنید

همچنین می توانید سرعت وب سایت خود را بوسیله ابزارهای رایگان و معتبری مانند GTMetrix و Varvy و Pingdom چک کنید. در زیر لیستی از فاکتورهای افزایش سرعت لود وب سایت را آورده ایم.

فاکتورهای افزایش سرعت لود وب سایت:

 

2- استفاده از CDN (Content Delivery Network: شبکه تحویل محتوا) به منظور دریافت سریع منابع:

بکارگیری شبکه های تحویل محتوا (CDN) مانند آمازون (Amazon’s Cloudflare) تاثیر بسزایی در سرعت ارائه منابع وب سایت (مانند فایل های کتابخانه bootstrap) به کاربران سایت دارد. اهمیتی ندارد که آن کاربر از لحاظ جغرافیایی در کجا قرار دارد. روش کار CDN ها بدین صورت است که منابع سایت را روی چندین سرور در نقاط مختلف دنیا پخش می کند و برای بازدیدکنندگان آن سایت ، منابع موردنیاز را از نزدیکترین سرور به کاربر تحویل می دهد.

 

استفاده از CDN (Content Delivery Network: شبکه تحویل محتوا)

3- محتوای مناسب و مفید تولید کنید تا ارزشی به سایت تان اضافه کند:

حتما محتوای مناسب تولید کنید و سعی نکنید میانبر بزنید. قابلیت موتور جستجوی گوگل برای تشخیص محتوای خوب از بد ماه به ماه در حال پیشرفت می باشد. محتوای عالی باعث می شود کاربران با سایت شما تعامل بیشتری داشته باشند و مقالات شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. بطور کلی هنگام تولید محتوا برای سایت به نکات زیر توجه کنید.

معیارهای سئوی محتوای وب:

 • سعی کنید مقالات سایت تان کمتر از 2000 کلمه نداشته باشند.
 • پروفایل لینک (Link Profile) بهینه ایجاد کنید که شامل لینک های داخلی (internal links) و لینک های مرتبط خارجی (outbound links) باشد.
 • تمام منابع و گزارشات و آمار واقعی را در مقالات خود بیان کنید.
 • محتوای مقالات را به زبان ساده بیان کنید تا برای تمام کاربران قابل فهم باشد.
 • مطمئن شوید که از تصاویر مرتبط و با کیفیت بعنوان تصاویر اصلی مقالات سایت خود استفاده کنید.
 • از کلمات کلیدی بصورت صحیح استفاده کنید و مراقب باشید بطور افراطی از keywords استفاده نکنید (keyword stuffing)
 • محتوایی برای سایت تان تولید کنید که بصورت راهنما و دستورالعمل باشد و مشکلی را حل کند.
 • محتوا را برای کاربران سایت تان تولید کنید و بصورت طبیعی و زبان گفتاری ساده بیان شود، همچنین توجه داشته باشید که ساختار مورد علاقه موتورهای جستجو را نیز رعایت کرده باشید.

 

4- مطمئن شوید قالب سایت تان ریسپانسیو (واکنش گرا:responsive) باشد:

کاربرانی که از طریق دستگاه های موبایل خود در گوگل جستجو می کنند روز به روز در حال افزایش هستند و اهمیت نمایش صحیح یک وب سایت در موبایل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین توجه زیادی به موضوع ریسپانسیو بودن قالب سایت و نیز قابل استفاده بودن آن (usability) داشته باشید.

 قالب سایت تان ریسپانسیو (واکنش گرا:responsive) باشد

طبق گزارش وب سایت SearchEngineLand در سال 2016 حدود 60 درصد کاربران از طریق موبایل وارد سایت ها شده اند. پس زمان لازم را جهت بررسی واکنش گرا بودن سایت تان صرف کنید و آنرا در تمام مرورگرها و دستگاه ها چک کنید.

برای داشتن یک قالب ریسپانسیو بطور کلی دو راه وجود دارد. اول اینکه خودتان از ابتدا html و css قالب سایت را تعریف کنید (پیاده سازی قالب ریسپانسیو توسط مدیاکوئری های css) دوم اینکه از فریم ورک های css موجود مانند bootstrap و یا foundation استفاده کنید.

5- روی بهبود تجربه کاربری (ux: user experience) سایت خود تمرکز کنید:

تجربه کاربری خوبی را برای بازدیدکنندگان سایت خود فراهم کنید. بدین معنی است که استفاده از سایت و نیز جابجایی (navigate) در آنرا برای کاربران سهل و آسان نمائید. امکان جستجو در محتویات سایت را برای کاربران مهیا کنید. در این زمینه چند پیشنهاد مطرح می کنیم.

پیشنهاداتی برای بهبود تجربه کاربری سایت:

 • نوار راهبری (breadcrumb) را در صفحات سایت خود درج کنید.
 • یک جستجوی سریع را برای سایت فراهم کنید.
 • بیش از حد از المان های گرافیکی در سایت استفاده نکنید.
 • منوی اصلی سایت را بصورت خوانا و واضح طراحی کنید.
 • تمام مقالات و محتویات سایت خود را فهرست بندی (categorized) کنید.
 • از استفاده بیش از حد از پیغام های popup اجتناب کنید.

 

 بهبود تجربه کاربری سایت

6- از فایل های ویدئویی (video)، صوتی (audio) و پادکست (podcast) استفاده کنید:

گوگل تاکید ویژه ای روی زمان سپری شده کاربران در سایت دارد. پس اگر در مقالات سایت از المان هایی مانند ویدئو، صوت و پادکست بهره ببرید، می توانید کاربران را به ماندن در صفحات وب سایت تشویق کرده و فاکتور average session duration بازدیدکنندگان را افزایش دهید. نیاز است تا مقالاتی با تعداد کلمات بالا (حداقل 2000 کلمه) تولید کنید و المان های تصویر، اینفوگرافیک، صوت و پادکست را در آن درج کنید.

استفاده از المان های مالتی مدیا در مقالات

7- استفاده از معنای ضمنی (Latent-Semantic) برای کلمات کلیدی:

ایندکس معنای ضمنی (Latent Semantic Indexing: LSI) یک تکنولوژی جدید از گوگل می باشد که در جستجوی هامینگ‌برد (Hummingbird search) از آن استفاده می کند. LSI این قابلیت را دارد که محتواهای مرتبط با عبارت سرچ شده کاربر را به او نمایش دهد. بعنوان مثال عبارت “make money online” به دهها طریق مختلف می تواند توسط کاربران جستجو شود. مثلا “generate cash on the internet” یا “earn an income on the web” .

گوگل متوجه می شود که این عبارات مشابه هم هستند. پس در کلمات کلیدی مقالات سایت خود از عبارت مشابه با مفهوم یکسان نیز استفاده کنید اما مراقب باشید دچار keyword stuffing نشوید.

استفاده از معنای ضمنی (Latent-Semantic) برای کلمات کلیدی

8- ایجاد لینک های خارجی مرتبط (relevant outbound links) در محتوا:

لینک های خارجی اهمیت دارند. نیازی نیست درباره follow یا nofollow کردن اینگونه لینک ها نگران باشید. سعی کنید در هر مقاله لینک های مرتبط را از وب سایت های دیگر قرار دهید تا کاربر بتواند برای مطالعه بیشتر به آنها مراجعه کند و روند تکمیل اطلاعات خود را ادامه دهد. بهتر است حداقل دو یا سه لینک به منابع خارجی در هر مقاله تان وجود داشته باشد.

 ایجاد لینک های خارجی مرتبط

9- بیشتر روی کیفیت لینک ها تمرکز کنید تا کمیت آنها:

کیفیت لینک ها (Links Quality) بیشتر از تعداد آنها اهمیت دارد. وقتی می خواهید در مقالات سایت خود لینک هایی تعریف کنید، به تعداد آنها فکر نکنید بلکه فقط کیفیت آنها برایتان مهم باشد. در صورتی که می خواهید در محتوای خود لینک خارجی به دامین های دیگر بدهید، سعی شود دامین های معتبر و پربازدید را درنظر بگیرید. با استراتژی “سئوی کلاه سفید” پیش بروید نه “سئوی کلاه سیاه” !

اهمیت کیفیت مقاله نسبت به کمیت آن

10- از وب سایت های معتبر برای بازاریابی محتوای خود استفاده کنید:

در قوانین سئوی 2018 توصیه شده است محتوای خود را توسط دامین های معتبر و با authority بالا مانند Quora ، Linkedin و Medium بازاریابی کنید. بدین صورت که اگر مقاله ای را در وب سایت خود منتشر کرده اید، آنرا در شبکه های اجتماعی معتبر بازنشر دهید و اکر هنوز آن مقاله را در سایت خود منتشر نکرده اید، می توانید پس از عضویت رایگان در وب سایت های مذکور، محتوای موردنظر خود را در آنها نشر دهید و در آن لینکهایی به سایت خود بدهید.

از وب سایت های معتبر برای بازاریابی محتوای خود استفاده کنید

12- تولید مقالات راهنما و آموزش های قدم‌به‌قدم بهمراه call-to-action:

آقای Roland Frasier یکی از دیجیتال مارکترهای معروف، در وب سایت DigitalMarketer تاکید زیادی روی مقالات مفصل و طولانی دارد و در بلاگ خود غالبا مقالات طولانی منتشر کرده است. به اینگونه مقالات و محتواها، Massive Value Posts (MPVs) می گویند. مقالات MVP مانند مقالات کلاسیک دارای 600 یا 800 کلمه نمی باشند. بلکه حداقل 2000 کلمه را شامل می شوند. در برخی موارد محتواهایی با 5000 کلمه نیز مشاهده می شوند.

 تولید مقالات راهنما و آموزش های قدم‌به‌قدم

هر اندازه تعداد کلمات یک مقاله بیشتر باشد، زمان سپری شده کاربر در سایت نیز افزایش می یابد (در واقع افزایش  Engagement کاربر). همانطور که قبلا ذکر کردیم، در الگوریتم های جدید گوگل، average time on page (متوسط زمان در صفحه) اهمیت ویژه ای دارد. به بیان ساده: اگر ده مقاله MPV در سایت خود منتشر کنیم بهتر است از صد مقاله با 600 کلمه!

13- از انجام تقلب و ترفندهای غیرمجاز اجتناب کنید:

از کارهای متقلبانه و ترفندهای موذیانه دوری کنید. سعی کنید محتوای مناسب تولید کنید و بطور طبیعی در سرچ گوگل بالا بیایید!

14- استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی برای دریافت لینک:

بطور قطع، شبکه های اجتماعی (social medias) مانند فیسبوک، توییتر، لینکدین و… می توانند ترافیک زیادی را به سمت سایت ما روانه کنند. در صورتی که بدرستی پیاده سازی شده باشند. استفاده اصولی و غیرتجاری از شبکه های اجتماعی می تواند نتایج خوبی برای سایت ما بهمراه داشته باشد. بدون آنکه موضوع مقالات سایت مهم باشد (سایت تفریحی و سرگرمی، سایت آموزشی و…)

استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی برای دریافت لینک

15- از اینفلوئنسرها (influencer) برای بهبود نتایج بازاریابی خود بهره ببرید:

برای ارتقاء محتوای وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو (SERPs: Search Engine Result Pages) می توانید از افراد تاثیرگذار (Influencer) استفاده کنید. افرادی که اطلاعاتی از کسب و کار شما دارند و همچنین بازار را خوب می شناسند محتوای شما را در فضای مجازی مانند فیسبوک و اینستاگرام تبلیغ می کنند و باعث جذب فالورر می شوند. این روش بخصوص اگر کسب و کار شما در ابتدای راه است می تواند موثر باشد.

 از اینفلوئنسرها (influencer) برای بهبود نتایج بازاریابی خود بهره ببرید

بعنوان مثال سعی نکنید کاربران را Redirect کنید و یا اینکه با مخفی کردن بخش هایی از محتوای سایت خود (Cloaking Content)، موتورهای جستجو را گول بزنید. اگر واقعا قصد دارید در مسابقه سئو برنده بازی باشید، فکر خود را از انجام تقلب و حقه دور کنید. اگر تقلب کنید، اعتماد گوگل و همچنین کاربران به سایت تان را از دست خواهید داد.

برای مطالعه بیشتر در زمینه سئوی سایت به مقاله “آموزش کامل سئو برای مبتدیان” مراجعه فرمائید.

منبع: https://www.entrepreneur.com

5/5 (1 نظر)
فهرست مطالب پنهان
1 قوانین سئوی سایت در سال 2018 میلادی

اطلاعات مقاله

قوانین جدید سئو در سال ۲۰۱۸

فرم ارسال دیدگاه درباره

مهم ترین معیارهای سئو در سال ۲۰۱۹

دیدگاه کاربران درباره

مهم ترین معیارهای سئو در سال ۲۰۱۹

دیدگاهی وجود ندارد