معرفی بهترین افزونه های پاپ آپ برای وردپرس

معرفی بهترین افزونه های پاپ آپ برای وردپرس

مشخصات مقاله

معرفی بهترین افزونه های پاپ آپ برای وردپرس

معرفی بهترین افزونه های پاپ آپ برای وردپرس

Best popup plugins for WordPress

معرفی بهترین افزونه های پاپ آپ برای وردپرس

 

احتمالا پس از شنیدن کلمه پاپ آپ (Pop up) عباراتی مانند: اذیت کننده، مزاحم، تبلیغاتی و… به ذهنتان برسد. اما یک پاپ آپ خوب نباید این ویژگی ها را داشته باشد.

برخلاف ذهنیت منفی که اکثر کاربران سنبت به پیغام های پاپ آپ دارند، اینگونه پیام ها می توانند مفید و موثر باشند. اما این نکته را درنظر داشته باشید که نباید تجربه کاربری (UX: User Experience) را قربانی نرخ تبدیل بالا (High Conversion Rate) کنید.

خبر خوب اینست که روش هایی وجود دارد که می توان پیغام های پاپ آپ را بصورت بهینه و کاربرپسند در سایت نمایش داد تا هم از منافع اینگونه پیغام ها در سایت خود بهره ببرید و هم باعث مزاحمت برای کاربران سایت نشود.

در این مقاله قصد داریم بهترین پلاگین های وردپرس برای طراحی و نمایش پیام های popup را معرفی کنیم تا هم یک بتوانید یک پیام زیبا به کاربران سایت خود نمایش دهید و هم باعث افزایش نرخ تبدیل کاربران وب سایت شوید.

اما قبل از اینکه به سراغ معرفی افزونه های کاربردی برای طراحی پاپ آپ در وردپرس برویم، می خواهیم ویژگی های یک پیغام پاپ آپ مناسب و بهینه را بیان کنیم تا با بررسی این معیارها، افزونه مناسب سایت خود را انتخاب کنید.

 

معیارهای بررسی و انتخاب افزونه پاپ آپ خوب برای وردپرس:

افزونه های پاپ آپ امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند. مانند: امکان شخصی سازی ظاهر پیغام pop up ، تعیین موقعیت مکانی نمایش پیغام، ارائه داده های آماری از پاپ آپ ها و… اما دو فاکتور مهم برای بررسی افزونه پاپ آپ در وردپرس عبارتند از: Triggers و Targeting

Targeting: هدف گذاری یا targeting به معنای محل نمایش پاپ آپ (در کدام صفحه)، مخاطب popup، محل جغرافیایی کاربر، دستگاه کاربر و منبع ترافیک می باشد.

Triggers: تریگر به معنای کارهایی است که کاربر باید انجام دهد تا پیغام پاپ آپ به او نمایش داده شود. Trigger های معروف عبارتند از: ورود به صفحه (page entrance)، اسکرول صفحه (scroll)، کلیک ها (clicks)، میزان حضور کاربر در صفحه (time on page) و هدف از خروج (exit intent).

نمایش چند پیغام پاپ آپ مناسب در سایت می تواند باعث افزایش نرخ تبدیل و گرفتن آدرس ایمیل بازدیدکنندگان شود. با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه خواهید شد که افزونه های زیادی برای نمایش پاپ آپ در وردپرس وجود دارد. قصد ما در این مقاله اینست که 10 افزونه برتر پاپ آپ را خدمت شما معرفی کنیم.

 

بهترین افزونه های پاپ آپ وردپرس:

Ninja Popups

Elementor Popups

Sumo List Builder

PopUp Domination

OptinMonster

Icegram

Popup Maker

Bloom Email Opt-Ins

Popups

Popup Builder

 

1- افزونه نینجا پاپ آپ (Ninja Popups):

پلاگین پاپ آپ نینجا (Ninja Popups) پرفروش ترین پلاگین پاپ آپ در وب سایت CodeCanyon است. با پرداخت 26 دلار شما می توانید به تمام امکانات افزونه نینجا پاپ آپ دسترسی نامحدود داشته باشید. مانند: طراحی پاپ آپ توسط کشیدن و رها کردن (Drag & Drop)، انتخاب تمپلیت دلخواه از بین حدود 70 قالب آماده، استفاده از انیمیشن های مختلف برای ورود المان های پیغام پاپ آپ و…

اگر شما می خواهید علاوه بر فرم، از المان های دیگری در باکس پاپ آپ سایت خود استفاده کنید، پلاگین نینجا این امکان را به شما می دهد. مانند: نمایش ویدئو بصورت popup یا نمایش لینک های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی (social sharing buttons) و…

قابلیت ضد بلاک (Anti-AdBlocker) افزونه Ninja Popup به شما این امکان را می دهد که حتی اگر کاربران نمایش پاپ آپ ها را در مرورگر سیستم خود غیرفعال و بلاک کرده باشند، باز هم پیام پاپ آپ نینجا نمایش خواهد یافت.

افزونه نینجا پاپ آپ دو معیار اصلی یک پلاگین پاپ آپ خوب را دارد:

  • امکان Targeting: انتخاب صفحات دلخواه سایت برای نمایش پاپ آپ
  • امکان Trigger: روش های فعال سازی مختلف مانند: اسکرول کاربران، عدم فعالیت کاربران در صفحه وب و…

افزونه نینجا پاپ آپ

2- افزونه پاپ آپ المنتور (Elementor Popups):

توسط ویژگی پاپ آپ بیلدر (popup builder) در افزونه صفحه‌ساز محبوب المنتور می توان پیغام های پاپ آپ زیبا و جذاب طراحی کرد. بخش طراحی پاپ آپ اختصاصی در افزونه المنتور شبیه محیط صفحه ساز المنتور می باشد و می توان از المان های متنوعی برای طراحی پیغام پاپ آپ موردنظر خود استفاده کرد. مانند: دکمه، شمارنده معکوس، لینک، فرم دریافت ایمیل کاربران و…

نینجا پاپ آپ هم مثل اکثر پلاگین های نمایش پاپ آپ قابلیت نمایش پاپ آپ بصورت تمام صفحه (Full Screen) را دارد.

امکان انتخاب تمپلیت دلخواه از بین حدود 100 قالب آماده در صفحه ساز Elementor قادر خواهید بود تا پاپ آپ موردنظر خود را براحتی طراحی کنید. ویژگی دیگر افزونه پاپ آپ المنتور انتخاب صفحات هدف می باشد. مثلا می توانید پاپ آپ خود را دسته بندی دلخواه (Category)، پست (Post)، تگ خاص (Tag) نمایش دهید. علاوه بر امکان انتخاب صفحات هدف برای نمایش پاپ آپ، امکان تعریف نوع فعال سازی پاپ آپ را هم خواهید داشت. مانند: کلیک، زمان، اسکرول و…

امکان آنالیز و رهگیری (مانند: تست A/B Split یا گوگل آنالیتیکس) پاپ آپ های طراحی شده در افزونه المنتور وجود ندارد. همچنین لازم به ذکر است که افزونه صفحه ساز المنتور (Elementor Page Builder) رایگان است اما اگر می خواهید از پاپ آپ های المنتور استفاده کنید، باید نسخه حرفه ای یا Pro المنتور را خریداری کنید. قیمت نسخه حرفه ای المنتور (Elementor pro) 49 دلار برای یک وب سایت و 199 دلار برای تعداد نامحدود وب سایت می باشد.

افزونه پاپ آپ المنتور

3- نرم افزار Sumo List Builder:

Sumo افزونه ای است که کارش فراتر از طراحی و نمایش فرم در یک پاپ آپ می باشد. علاوه بر افزایش تعداد ایمیل در لیست ایمیل های کاربران، افزونه List builder قادر است در سوشیال مدیا، لینک سازی و آنالیز سایت نیز به مدیران سایت ها کمک کند.

نرم افزار Sumo List Builder ماژولی دارد بنام List Builder که به شما امکان طراحی popup را می دهد. شما می توانید پیغام های پاپ آپ خود را بر اساس منبع ترافیک (traffic source)، عمق اسکرول کاربران، زمان حضور کاربران در سایت و… نمایش دهید.

پلاگین Sumo List Building هم نسخه رایگان (free) دارد و هم نسخه پولی (premium). در نسخه رایگان این افزونه، فقط یک قالب آماده وجود دارد و همچنین نمی توانید نام برند Sumo را از پاپ آپ های طراحی شده حذف کنید. اما با خریداری نسخه پولی این افزونه که ماهیانه 29 دلار هزینه برای شما خواهد داشت به تمام امکانات آن دسترسی خواهید داشت.

نرم افزار Sumo List Builder

4- افزونه PopUp Domination:

پلاگین Popup Domination یکی از قدیمی ترین افزونه های پاپ آپ وردپرس می باشد. در عین حال، آپدیت های مرتب هم دارد تا از رقبای خود در این زمینه عقب نماند. محیط ساده و کاربر پسند آن باعث شده تا بتوان براحتی از بیش از 100 قالب آماده آن استفاده کنید و پاپ آپ خود را بسازید.

پلاگین Domination این امکان را فراهم می کند که پاپ اپ موردنظر خود را در شرایط دلخواهتان نمایش دهید. مانند: رفتن ماوس روی المان خاص، فاکتور Time on page، کلیک ها، زمان inactivity کاربر و غیره. امکان انتخاب صفحات و کاربران هدف نیز وجود دارد. مثلا بر اساس مکان جغرافیایی کاربران، دستگاه کاربران (موبایل، تبلت یا دسکتاپ) و…

سیستم قیمت گذاری افزونه popup domination جالب است. با خریداری هریک از plan های این افزونه می توان به تمام ویژگی های آن دسترسی کامل داشت. تفاوت عمده قیمت پلاگین Domination با سایر پلاگین ها اینست که قیمت گذاری آن بر اساس میزان ترافیک هر وب سایت می باشد. بدین صورت که هر اندازه ترافیک ورودی سایت بیشتر باشد، هزینه بیشتری باید برای این پلاگین پرداخت کرد.

بنابراین اگر شما وب سایتی دارید که بازدیدکنندگان کمی دارد، پلاگین popup domination می تواند گزینه خوبی باشد اما اگر سایت تان بازدید زیادی دارد، این پلاگین شاید مناسب کار شما نباشد.

افزونه PopUp Domination

5- افزونه پاپ آپ OptinMonster:

افزونه OptinMonster یکی از اولین پلاگین های محبوب در زمینه نمایش فرم پاپ آپ می باشد. ویژگی Drag & Drop این افزونه باعث سهولت کار با آن شده است. شما می توانید برای تولید پاپ آپ دلخواه خود از لیست قالب های آماده (pre-built templates) آن استفاده کنید یا خودتان از اول طراحی کنید.

ویژگی Canvas در افزونه OptinMonster Popup باعث شده که علاوه بر فرم، از المان های دیگری نیز در پاپ آپ ها استفاده کنید و توسط کدهای HTML/CSS و شورت کدهای وردپرس طراحی دلخواه خود را ایجاد کنید.

فاکتور Small Success در افزونه Optin Monster باعث می شود تا به افرادی که یکبار فرم موجود در پاپ آپ را پرکرده اند یک پاپ آپ یا فرم دیگری نمایش داده شود و از نمایش فرمی که کاربر قبلا یکبار آن را ارسال کرده است جلوگیری خواهد کرد.

با اینکار باعث می شویم کاربر اذیت نشود و در نتیجه تجربه کاربری یا جلوگیری خواهد کرد.

با اینکار باعث می شویم کاربر اذیت نشود و در نتیجه تجربه کاربری یا UX پیغام پاپ آپ بهبود خواهد یافت.

افزونه optinmonster هم مثل سایر افزونه های پاپ آپ، از دو فاکتور Trigger و Targeting پشتیبانی می کند. Trigger هایی مانند: کلیک های کاربر، میزان غیرفعال بودن کاربران، زمان حضور کاربران در سایت و Target هایی مانند: کاربران بازگشتی (returning visitors)، کوکی (cookie)، جغرافیای کاربر، دستگاه کاربر و…

نکته مهم اینست که افزونه OptinMonster هیچ نسخه رایگانی ندارد و نسخه حرفه ای آن نیز از ماهیانه 9 دلار شروع می شود. برای استفاده از امکاناتی نظیر A/B Testing باید نسخه های گران تر آن را تهیه کنید.

افزونه پاپ آپ OptinMonster

6- افزونه پاپ آپ Icegram:

اگر بدنبال روشی برای نمایش پاپ آپ بصورت native در وردپرس هستید، پلاگین Icegram می تواند گزینه خوبی باشد. تنظیمات این افزونه در داشبورد مدیریت وردپرس انجام می شود و محیط آن بصورت متنی می باشد و نسبت به افزونه هایی که تا کنون در این مقاله معرفی کردیم محیط کاربرپسندی ندارد.

افزونه Icegram از تریگرهایی مانند: زمان حضور کاربر در سایت، کلیک های کاربر و میزان غیرفعال بودن کاربر و اهدافی مانند: جغرافیای کاربر، صفحه مشخص، بازگشت کاربر، دستگاه او و… پشتیبانی می کند.

افزونه Icegram هزینه معقولی دارد اما در نسخه رایگانش نیز امکانات نسبتا مناسبی ارائه می دهد. حداقل هزینه سالیانه برای نسخه حرفه ای افزونه icegram برابر 97 دلار می باشد.

افزونه پاپ آپ Icegram

7- افزونه Popup Maker:

پلاگین popup maker امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. از فرم های دریافت اطلاعات از کاربران گرفته تا پیام های اطلاع رسانی کوکی (cookie) و نمایش ویدئو بصورت لایت باکس و…

یکی از ویژگی های جالب و کاربردی افزونه popup maker هماهنگی آن با افزونه قدرتمند ووکامرس در وردپرس است. بدین صورت که می توان با توجه به آیتم های سبدخرید کاربران و سابقه خریدهای قبلی آنها، پیشنهادهای متناسب با خریدشان را بصورت پاپ آپ نمایش داد.

با اینحال افزونه popup maker از زیبایی بصری و کاربرپسندی برخوردار نیست. این پلاگین پاپ آپ نسخه های رایگان و پولی دارد. شما می توانید از نسخه رایگان آن هم استفاده کنید اما برای داشتن کارکردها و امکانات بیشتر نیاز است تا نسخه پولی آن را تهیه کنید. هزینه ماهیانه خریداری نسخه حرفه ای و کامل این افزونه 35 دلار می باشد.

افزونه Popup Maker

8- افزونه Bloom Email Opt-Ins:

افزونه bloom email توسط تیم توسعه دهندگان شرکت Elegant Themes تولید شده است. پلاگین Bloom شامل بیش از 100 قالب آماده است که می توان از آنها برای ایجاد پاپ آپ دلخواه خود بهره ببرید. همچنین می توان طرح موردنظر خودتان را از ابتدا در آن تعریف کنید.

افزونه bloom email علاوه بر امکان هدف قرار دادن صفحات خاص از وب سایت برای نمایش پاپ آپ (target)، می تواند به روش های مختلفی فعال سازی شود (trigger). مانند: خرید یک محصول خاص از فروشگاه ووکامرس یا ارسال کامنت در صفحه سایت و…

برخلاف تمپلیت های زیبا و باکیفیت این افزونه، متاسفانه از تریگرهای پیشرفته (مانند قصد خروج کاربران از سایت) پشتیبانی نمی کند. همچنین محیط شخصی سازی افزونه bloom email کاربرپسند و بصری نمی باشد.

به دلیل اینکه افزونه bloom email opt-ins توسط تیم Elegant Themes توسعه یافته، شما فقط می توانید با خریداری حق عضویت الگانت تم از این افزونه استفاده کنید. هزینه subscription در الگانت تم 89 دلار سالیانه و 249 دلار مادام العمر خواهد بود. با پرداخت این حق عضویت، به 87 قالب پریمیوم الگانت تم و 2 افزونه جانبی دسترسی کامل خواهید داشت.

با این تفاسیر اگر شما فقط بدنبال تهیه یک پلاگین پاپ آپ هستید، افزونه bloom email گزینه مناسب و مقرون بصرفه ای نخواهد بود.

9- افزونه Popups:

توسط افزونه popups می تواند تنظیمات مختص وردپرس را براحتی انجام داد. هدفگذاری های پیشرفته ای مانند: نمایش پاپ آپ بر اساس وضعیت لاگین بودن کاربران، صفحه ای که از آن وارد صفحه مقصد شده اند، دستگاه مورد استفاده کاربر و…

افزونه popups از تریگرهایی مانند: میزان اسکرول کاربران در صفحه، قصد خروج از صفحه یا زمانبندی خاص (مثلا نمایش پاپ آپ پس از 10 ثانیه) و… نیز پشتیبانی می کند.

Popups با پلاگین های فرم ساز زیادی سازگاری دارد اما باید قابلیت ارسال فرم بصورت ایجکس (Ajax) فعال باشد. این پلاگین نسخه رایگان دارد اما برای استفاده از امکانات پیشرفته آن، باید برای یک سایت، 39 دلار هزینه کنید.

افزونه Popups

10- افزونه Popup Builder:

افزونه popup builder می تواند انواع مختلف محتوا را در قالب پاپ آپ نمایش دهد و از افکت های انیمیشن زیادی پشتیبانی می کند. ویژگی هایی از قبیل: بستن اتوماتیک، تاخیر در زمان، سازگاری کامل با سرویس های ارسال ایمیل مانند mailChimp و غیره.

با اینکه شما می توانید از نسخه رایگان افزونه popup builder استفاده کنید، به منظور بهره گیری از ویژگی های حرفه ای این افزونه، باید نسخه پولی آن را با مبلغ 5 تا 15 دلار بصورت ماهیانه تهیه کنید.

افزونه Popup Builder

 

انتخاب افزونه پاپ آپ متناسب با نیاز شما:

لیست نامحدودی از افزونه های پاپ آپ برای وردپرس وجود دارد که شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود و نیازی که دارید، یکی از این افزونه ها را انتخاب کنید. یکی از مهم ترین کاربردهای پیغام های pop up دریافت آدرس ایمیل کاربران مثلا در ازای ارائه یک کتاب الکترونیکی را تخفیف محصول/سرویس می باشد. در آینده می توانید از این ایمیل ها برای ایمیل مارکتینگ و افزایش نرخ تبدیل کاربران به مشتریان استفاده کنید.

شما همراهان محتوابان در صورتی که سوال یا پیشنهادی در زمینه نمایش پاپ آپ در وردپرس دارید، می توانید به فرم ارسال دیدگاه پایین مقاله مراجعه کنید و پرسش خود را مطرح کنید.

 

منبع: https://blog.hubspot.com

5/5 (1 نظر)

اطلاعات مقاله

معرفی بهترین افزونه های پاپ آپ برای وردپرس

فرم ارسال دیدگاه درباره

گیمیفیکیشن و روش های پیاده سازی آن در وردپرس

دیدگاه کاربران درباره

گیمیفیکیشن و روش های پیاده سازی آن در وردپرس

دیدگاهی وجود ندارد